14. Grand Prix Zbąszynia w Siatkówce Plażowej 18-19 lipca 2020 - komunikat

OPRAC.:
Dorota Michalczak
Dorota Michalczak
Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
W weekend 18 i 19 lipca 2020 r. po prawie miesięcznej przerwie rozegrano drugi turniej w ramach Grand Prix Zbąszynia w Siatkówce Plażowej. Wszystko zostało przygotowane w reżimie bezpieczeństwa: z pomiarem temperatury uczestników z wyłączeniem zwyczajowego ceremoniału boiskowego oraz zapewnieniem środków dezynfekcyjnych.

14. Grand Prix Zbąszynia w Siatkówce Plażowej 18-19 lipca 2020

W tym sezonie zmieniła się także formuła samego turnieju, został on podzielony na dwa dni sportowych zmagań żeby dodatkowo ograniczyć ilość obecnych podczas imprezy.
Zbąszyń - Miasto nad Jeziorem – przyciągnęło na drugi turniej sportowców m.in. z: Gorzowa Wlkp., Kożuchowa, Nowej Soli, Drezdenka, Poznania, Zielonej Góry, Rybnika, Konina, Nowego i Starego Tomyśla, Śródki, Krosna Odrzańskiego, Sulechowa, Przeźmierowa, Rokietnicy, Plewisk, Strzałkowa, Pyrzyc, Świebodzina, Tarnowa Podgórnego, Lubrzy, Słupcy, Śremu, Zbąszynka i oczywiście Zbąszynia.

Sobota rozgrywki

W sobotę przy wymarzonej, letniej pogodzie blisko 30 duetów rywalizowało w kategorii kobiet i mężczyzn. Pierwsze gwizdki sędziów zabrzmiały o godzinie 11.30. Na pięciu przygotowanych boiskach rozegrano łącznie 48 spotkań. Kobiety rozgrywały swoje mecze systemem w którym każdy zespół zagrał z pozostałymi drużynami.
Bez porażki turniej zakończył duet Marlena Jędryczko (Drezdenko) i Kamila Piątek (Poznań). Na drugim miejscu uplasowała się para Magdalena Figas i Joanna Kaczmarek ze Strzałkowa.

Emocjonujący turniej męski rozgrywany systemem brazylijskim zakończył trzysetowy pojedynek finałowy młodego zespołu Jakub Hajduk (Zbąszyń) i Jędrzej Bąkiewicz (Wschowa) z bardziej doświadczonym duetem Oskar Bartkowski (Gorzów Wlkp) i Tomasz Prońko (Drezdenko). Po przegranym pierwszym secie dwa kolejne wygrali młodsi zawodnicy i to właśnie Hajduk i Bąkiewicz zostali zwycięzcami w kategorii mężczyzn.
Niedziela, 19 lipca to potyczki kolejnych trzech grup: mikstów, Zbąszyniakówi dzieci, łącznie 38 duetów. Podobnie jak w sobotę pierwsze gwizdki usłyszeliśmy o godzinie 11.30. Drugi dzień rozgrywek rozpoczęliśmy pięknym, słonecznym przedpołudniem. Druga połowa dnia przyniosła deszcz i burzę, jednak nie było to przeszkodą do kontynuowania gry.

14. Grand Prix Zbąszynia w Siatkówce Plażowej

Tradycyjnie, mimo że turniej rozpoczynali nieco później od starszych kolegów, najszybciej z medali cieszyli się najmłodsi. Po ukończeniu pojedynków w grupach dziewcząt i chłopców wyłonione zostały najlepsze pary. Sędziowie tej kategorii wręczyli medale czterem parom z najwyższym dorobkiem punktowym. Najlepsze w kategorii dziewcząt okazały się Vanessa Juszczyk i Natalia Krystianc ze Zbąszynka, a w kategorii chłopców Piotr Grobelny i Alan Stachowiak z Międzyrzecza.

Zbąszyniacy grają w siatkówkę

Nie zawiedli oczywiście miejscowi siatkarze, którzy w liczbie 11 par od godziny 13.00 walczyli o punkty do rankingu Zbąszyniaków. Cieszy fakt, że do walki w tej kategorii przystąpili młodzi siatkarze, którzy jeszcze niedawno startowali w kategoriach młodzieżowych.Tutaj, podobnie jak pierwszym turnieju, najlepsi okazali się Jakub Hajduk i Hubert Kostera pokonując w finale Wojtka Kosterę i Jakuba Lisa.

Najdłużej trwały rozgrywki par mieszanych w których wystartowało 19 drużyn, przynosząc końcowe rozstrzygnięcia dopiero przed godziną 18.00. Tę kategorię wygrali Julia Sobczak (Nowa Sól) w parze z Jędrzejem Bąkiewiczem (Wschowa), pokonując w finale Justynę Kozłowską i Aleksandra Poznańskiego z Poznania. Łącznie w sobotę i niedzielę rozegrano 116 meczy na 7 boiskach, w których rywalizowało blisko 70 zespołów.
Dziękujemy wszystkim za udział oraz pomoc w sprawnym przeprowadzeniu dwudniowych siatkarskich zmagań. Dziękujemy i zapraszamy na trzeci, a zarazem ostatni etap tegorocznego Grand Prix, który odbędzie się 25 i 26 lipca. Organizatorami cyklu są Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, PKS MOS Zbąszyń oraz MKS „Wicher”. Zawody prowadzili sędziowie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Poniżej klasyfikacja końcowa drugiego turnieju 14. Grand Prix Zbąszynia w Siatkówce Plażowej, 18-19 lipca 2020 r., w poszczególnych kategoriach.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KOBIET:
1. Marlena Jędryczko / Drezdenko/, Kamila Piątek /Poznań/
2. Magdalena Figas /Strzałkowo/, Joanna Kaczmarek /Strzałkowo/
3. Karolina Pawluk /Kożuchów/, Pulina Perdian /Kożuchów/
4. Ada Urbańska /Kożuchów/, Klaudia Zabłotna /Kożuchów/

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MĘŻCZYZN:
1. Jędrzej Bąkiewicz, Jakub Hajduk Wschowa/Zbąszyń/
2. Oskar Bartkowski /Gorzów Wlkp/, Tomek Prońko /Drezdenko/
3. Beniamin Granieczny /Rybnik/, Oskar Laskowski /Konin/
4. Piotr Jaskuła /Poznań/, Mateusz Skrzypiński /Poznań

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KAT. DZIECI /DZIEWCZĘTA/
1. Vanessa Juszczyk /Zbąszynek/, Natalia Krystianc /Zbąszynek/
2. Amelia Jakimczuk /Zbąszynek/, Amelia Rolla /Zbąszynek/
3. Julia Obud /Poznań/, Paulina Teszner /Poznań/
4. Tosia Bończak /Leszno/, Tymon Śmierzchała /Zbąszyń/.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KAT. DZIECI /CHŁOPCY/
1. Piotr Grobelny /Międzyrzecz/, Alan Stachowiak /Międzyrzecz/
2. Filip Gierczyński /Szamotuły/ Maksymilian Dymczyk /Poznań/
3. Adam Jankowski /Międzyrzecz/, Szymon Matuszewski /Międzyrzecz/
4. Wojciech Adamirowicz /Międzyrzecz/, Tymon Humeniuk /Międzyrzecz/

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KAT. ZBĄSZYNIACY
1. Jakub Hajduk, Hubert Kostera
2. Wojtek Kostera, Jakub Lis
3. Bartek Bocian, Łukasz Krzyżański
4. Maciej Kubiak, Emanuel Kozon

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KAT. MIKSTÓW
1. Julia Sobczak /Nowa Sól/, Jędrzej Bąkiewicz /Wschowa/
2. Justyna Kozłowska /Poznań/, Aleksander Poznański /Poznań/
3. Klaudia Bandurowska /Nowa Sól/, Jakub Czarnecki /Kożuchów/
4. Kamila Piątek /Poznań/, Mateusz Skrzypiński /Poznań/

Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
64-360 Zbąszyń, ul. Mostowa 10 A
tel. kom. 664 495 084
www.centrumsportu-zbaszyn.pl
[email protected]
www.facebook.com/zcstir

W turnieju rywalizowali sportowcy z różnych zakątków Wielkopolski, woj. lubuskiego i Zbąszynia.

Zbąszyń: Siatkówka plażowa w "Łazienkach" - 19 lipca 2020 [Z...

Zbąszyń: Grand Prix Zbąszynia w Siatkówce Plażowej - 18 lipc...

SPORTOWY24.PL - rozmowa z Joanną Fiodorow

Wideo

Dodaj ogłoszenie