13. Turniej Piłkarskich Trójek Rodzinnych w hali sportowej Zbąszynianka

DM
Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
13. Turniej Piłkarskich Trójek Rodzinnych w hali sportowej Zbąszynianka. W sobotę, 17 marca, w hali sportowej „Zbąszynianka” rozegrany został Turniej Piłkarskich Trójek Rodzinnych. Aż 25 zespołów postanowiło spędzić sobotnie przedpołudnie aktywnie, grając w piłkę nożną z najbliższymi, świetnie się przy tym bawiąc.

Otwarcia turnieju oraz powitania uczestników dokonał Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński. W tym roku był to szczególny turniej, ponieważ połączony został z imprezą charytatywną Zbąszyń dla Jasia . Każdy obecny
w hali "Zbąszynianka" mógł wesprzeć akcję, wrzucając do puszki symboliczną złotówkę lub zakupić kawełek pysznego ciasta. Do pomocy gorąco zachęciły organizatorki wydarzenia Joanna Gajdecka i Magdalena Kostyra.

Drużyny, które zgłosiły się do turnieju rywalizowały w dwóch kategoriach: zaawansowanej oraz niezaawansowanej. Do grupy zaawansowanej zgłosiło się sześć rodzin. Po rozegraniu wszystkich pojedynków, systemem każdy z każdym, rodzina Borkowskich po raz szósty zwyciężyła w turnieju rodzinnych trójek piłkarskich.

Chęć gry w kategorii niezaawansowanej wyraziło aż 19 zespołów. Drużyny zostały podzielone na cztery podgrupy, grając systemem każdy z każdym. Po rundzie zasadniczej dwie drużyny z każdej podgrupy przechodziły do rozgrywek finałowych. Na tym etapie rozegrane zostały cztery mecze ćwiećfinałowe. W meczach półfinałowych zmierzyły się rodziny Nowak/Kostera - Kulus (4-2), Korcz – Wittke (0-0), po rzutach karnych lepsza okazała się rodzina Wittke. W meczu o miejsce trzecie spotkały się drużyny Kulus – Korcz (3-1), natomiast wielki finał rozegrany został pomiędzy rodzinami Nowak/Kostera – Wittke. Zwycięzcami turnieju w kategorii niezaawansowanej została rodzinna Nowak/Kostera pokonując drużynę Wittke 4 do 1.