Zbąszyń. Podsumowanie 42. Plebiscytu na 10 Sportowców Ziemi Zbąszyńskiej w roku 2020
Spotkanie odbyło się w hali „Zbąszynianka” w bardziej kameralnym gronie, bez osób towarzyszących, w reżimie bezpieczeństwa żeby ogłosić oficjalne wyniki i przedstawić publiczności laureatów, którzy zdobyli najwięcej punktów w głosowaniu.
Okolicznościowe statuetki i dyplomy wręczali Tomasz Kurasiński, Burmistrz Zbąszynia oraz Tomasz Szczechowicz, Dyrektor Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.
Przed laureatami wystąpiła młodzież zbąszyńskiego liceum, przygotowana przez Annę Kotecką, w trzech utworach muzycznych. Początek uroczystości to instrumentalne wykonanie utworu „Stereo hearts” przez Jakuba Staszyka. Jako druga na scenie zaprezentowała się Zuzanna Matusiak śpiewając piosenkę filmową, „Wierna, odważna i prawa”. Na zakończenie wystąpił Dawid Chwałkowski w utworze „Shape of my heart”.
Finałowa dziesiątka, 42. Plebiscytu na 10 Sportowców Ziemi Zbąszyńskiej w roku 2020:
MIEJSCE 1. Roksana Nowak – szachy, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe
- 3 miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w kategorii dziewcząt szkół podstawowych w szachach
- 1 miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski w Szachach w kategorii dziewcząt do lat 15
- 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół w Szachach
- 3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju konin Masters w kategorii kobiet w szachach
- Finalistka Mistrzostw Polski Juniorek w szachach klasycznych, szachach błyskawicznych i szachach szybkich.
MIEJSCE 2. Kinga Waszkowiak – unihokej, PKS MOS Zbąszyń
- 2 miejsce wraz z drużyną PKS MOS Zbąszyń w rozgrywkach Energa Ekstraligi Unihokeja Kobiet (wicemistrzostwo Polski)
- Reprezentantka Polski w unihokeju
- Powołana na zgrupowania kadry narodowej kobiet
- 4 miejsce wraz z reprezentacją Polski U 19 w Międzynarodowym Turnieju Unihokeja 15. Polish Cup 2020
- Na swoim koncie posiada również brązowy medal Mistrzostw Polski Kobiet w Unihokeju
- Zawodniczka ekstraligowego zespołu unihokeja kobiet – PKS MOS Zbąszyń
- Wielokrotnie wybierana najlepszą zawodniczką meczy ekstraligi unihokeja kobiet.
MIEJSCE 3. Zuzanna Kańduła – pływanie
- 1 miejsce w klasyfikacji ogólnej w 14 edycji Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym w kategorii wiekowej 18-24 lata.
- 11 miejsce w kategorii końcowej Open kobiet na dystansie 3000 m w 14 edycji Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym 2020
- 2 miejsce w kategorii wiekowej na dystansie 3000 m w ramach 14 edycji Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym w Kiekrzu.
- 2 miejsce w kategorii wiekowej na dystansie 3000 m w ramach 14 edycji Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym w Cichowie.
- 4 miejsce w kategorii wiekowej na dystansie 3000 m w ramach 14 edycji Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym w Strzeszynku.
- 1 miejsce w kategorii wiekowej na dystansie 3000 m w ramach 14 edycji Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym w Mierzynie.
- 1 miejsce w kategorii wiekowej na dystansie 3000 m w ramach 14 finałowej
edycji Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym w Strzeszynku.
MIEJSCE 4. Jakub Hajduk– siatkówka/siatkówka plażowa, UKS Szamotulanin Szamotuły
- 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej
- 3 miejsce w Półfinałach Mistrzostwach Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej
- 1 miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Siatkówce Plażowej
- 5 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Plażowej w Gliwicach
- 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Grand Prix Zbąszynia w Siatkówce Plażowej
- 1 miejsce w Turnieju Siatkówki Plażowej w Lginiu
- 3 miejsce w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Siatkówce Halowej
- 3 miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Siatkówce Halowej.
MIEJSCE 5. Mateusz Stermolewski – trójbój siłowy
- 1 miejsce w konkurencji Squat RAW w kat. wiekowej do lat 19. na Mistrzostwach Polski federacji GPC WUAP w Zalesiu
- 2 miejsce w konkurencji Squat Raw kat. open do lat 23 na Mistrzostwach Polski federacji GPC WUAP w Zalesiu
- 2 miejsce w wyciskaniu leżąc w kat. wiekowej 18-19lat do 75kg. Na na Mistrzostwach Polski federacji GPC WUAP w Zalesiu
- 2 miejsce w kategorii junior do lat 23 do 74kg na IV ogólnopolskich debiutach w trójboju siłowym klasycznym w Łodzi.
MIEJSCE 6. Anna Borkowska - unihokej, PKS MOS Zbąszyń, Olimpia Osowa Gdańsk
- 2 miejsce wraz z drużyną PKS MOS Zbąszyń w rozgrywkach Energa Ekstraligi Unihokeja Kobiet (wicemistrzostwo Polski)
- Reprezentantka Polski w unihokeju
- Wielokrotnie wybierana MVP meczu w rozgrywkach Energa Ekstraligi Unihokeja Kobiet
- 6 miejsce wraz z drużyną Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk w Memoriale Lidii Lipińskiej w Rumi.
MIEJSCE 7. Aleksandra Kubiak – szachy, MKS Wicher Zbąszyń
- 1 miejsce w Mistrzostw Wielkopolski Juniorów w kategorii dziewcząt do lat 18 w szachach
- 7 miejsce wraz z drużyną w Finale Drużynowej Wielkopolskiej Licealiady w Koninie
- Zwyciężczyni internetowego cyklu turniejów Grand Prix Zbąszynia w kategorii kobiet.
MIEJSCE 8. Julia Opic - unihokej, PKS MOS Zbąszyń
- 2 miejsce wraz z drużyną PKS MOS Zbąszyń w rozgrywkach Energa Ekstraligi Unihokeja Kobiet (wicemistrzostwo Polski)
- Reprezentantka Polski w unihokeju
- Powołana na zgrupowania kadry narodowej kobiet
- 4 miejsce wraz z reprezentacją Polski U 19 w Międzynarodowym Turnieju Unihokeja 15. Polish Cup 2020
- Na swoim koncie posiada również brązowy medal Mistrzostw Polski Kobiet w Unihokeju
- Zawodniczka ekstraligowego zespołu unihokeja kobiet – PKS MOS Zbąszyń
- Wielokrotnie wybierana najlepszą zawodniczką meczy ekstraligi unihokeja kobiet.
MIEJSCE 9. Olaf Mierzyński– szachy, MKS Wicher Zbąszyń
- 5 miejsce w Finale Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół (Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szklarskiej Porębie
- 2 miejsce wraz z drużyną w Finale Drużynowych Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej
- 3 miejsce w Indywidulanych Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w kategorii klas 7-8 w Dąbkach k.Darłowa
- 1 miejsce w turnieju szachowym „Ferie – Zima 2020”
- 1 miejsce w internetowym cyklu turniejów GP Zbąszynia w kategorii junior do lat 14.
MIEJSCE 10. Roksana Jagodzińska – piłka nożna, KS Obra Zbąszyń
- Zawodniczka młodzieżowego zespołu Klubu Sportowego Obra Zbąszyń biorącego udział w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej
- Reprezentantka Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce nożnej
- Uczestniczka Letniej Akademii Młodych Orłów w kategorii dziewcząt organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej
- Wielokrotnie nagradzana wyróżnieniami indywidualnymi w kategorii najlepszej zawodniczki oraz najskuteczniejszej zawodniczki podczas turniejów piłkarskich
- Reprezentantka szkoły w wielu dyscyplinach sportu.
MIEJSCE 10. Nikodem Kamrowski– boks, KS Obra Zbąszyń
- 1 miejsce w Mistrzostwach Okręgu kadetów w boksie w Poznaniu
- 1 miejsce w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Poznaniu
- 1 miejsce na Gali boksu zawodowego Hussars – Boksing- Młode Wilki w Złotowie
- 3 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży kadetów w boksie w Kraśniku
- 1 miejsce w Strefowych Mistrzostwach Polski kadetów w boksie w Krzyżowej
- Udział w międzynarodowym sparingu bokserskim w Szczecinku
- 4 miejsce w rankingu Polskiego Związku Bokserskiego w 2020 roku
- Członek Kadry Wielkopolski kadetów w boksie.
Słowa uznania za dokonania i wyniki kierujemy również do pozostałych uczestników plebiscytu, których tym razem nie gościliśmy, ale którym przekazaliśmy listy gratulacyjne.
W tegorocznej edycji startowali również:
- Maksymilian Feliś-szachy,
- Aleksandra Jańczak-biegi,
- Michał Kaczmarek-piłka nożna,
- Eryk Ksej-piłka nożna,
- Bartosz Pusiak-piłka nożna,
- Miłosz Suwiczak-piłka nożna,
- Robert Turkowiak-piłka nożna,
- Jagoda Zerek-boks,
- Natalia Żybura-boks.
Sportowcom gratulujemy i życzymy wszystkim kolejnych sukcesów.
Ogłoszenie laureatów plebiscytu odbyło się w kameralnym gronie, jednak wirtualnie było nas więcej. Dzięki TVBorek całe wydarzenie było transmitowane na naszym kanale YouTube. Dziękujemy również ekipie Zbąszyńskiej Telewizji Kablowej za włącznie się w organizację wydarzenia!
Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?