Dorota M

avatarDorota M

Zbąszyń
To, jakim jestem człowiekiem, jest nieskończenie ważniejsze od tego, co posiadam. (Phil Bosmans)

Pomoc nie boli, dołącz do akcji poboru krwi 30 czerwca 2013 w Zbąszyniu

2013-06-19 18:04:07

Krwiodawcą może zostać zdrowa osoba od 18. do 65. roku życia, posiadająca dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i PESEL. Jednorazowo można oddać 450 ml krwi w odstępach ośmiotygodniowych, nie częściej niż 6 razy w roku mężczyźni i 4 razy w roku kobiety. Przed pobraniem krwi dawca wypełnia ankietę, odpowiadając na zawarte w niej pytania. Krew każdego dawcy jest badana, a oddający ja po raz pierwszy mają określaną grupę krwi. Przed przyjściem do punktu poboru krwi, koniecznie zjedz lekkie śniadania i wypij większa ilość płynów - woda, herbata. Odradza się spożywania soków .
Przypominamy, ze na najbliższej akcji poboru krwi - 30 czerwca 2013, ( Dom Katolicki), rejestracja dawców 9-15. Nie oddający krwi mogą się dowiedzieć jaką mają grupę krwi, odpłatnie wykonać inne badania, oraz stać się posiadaczami karty identyfikacyjnej grupy krwi.

Zbąszynianie mają okazję poznać swoją grupę krwi
Czytaj więcej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zbaszynianie_maja_okazje_poznac_swoja_grupe_krwi_266547.html

Jesteś na profilu Dorota M - stronie mieszkańca miasta Zbąszyń. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.