Dorota M

avatarDorota M

Zbąszyń
To, jakim jestem człowiekiem, jest nieskończenie ważniejsze od tego, co posiadam. (Phil Bosmans)

Dofinansowanie do podręczników z programu "Wyprawka szkolna"

2013-09-01 07:38:55

Drastyczne wydatki przed pierwszym dzwonkiem szkolnym: książki, zeszyty, nowy plecak. To jeszcze nie wszystko. Uczniowie z biedniejszych rodzin, mogą ubiegać się o dofinansowanie z programu "Wyprawka szkolna".

Ile kosztują podręczniki?
Koszt zakupu podręczników z roku na rok wzrasta. To spory wydatek, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych. Czym dziecko starsze, tym koszt podręczników jest wyższy. Za podręczniki do klas I-III średnio zapłacimy od 300 do 350 zł. Wyposażenie gimnazjalisty klasy I łącznie z książkami do nauki języków obcych, to wydatek w granicy 550 zł. W lepszej sytuacji są licealiści z I i II klasy, ponieważ większość niezbędnych do nauki podręczniki mogą odkupić od starszych kolegów. Jednak nie zrobią tego uczniowie liceów kl. II.

Od czego uzależnione są wydatki?
Koszt zakupu podręczników uzależniony jest w dużym stopniu od szkoły, do której uczęszcza dziecko, oraz wydawnictwa.

Może dofinansowane z programu "Wyprawka szkolna"
Uczniowie z biedniejszych rodzin mogą ubiegać się o dofinansowanie z programu "Wyprawka szkolna". Zainteresowani muszą zwrócić się do szkół, tam też otrzymają potrzebne informacje, oraz odpowiednie druki do wypełnienia. W tym roku rząd przeznaczy na dofinansowanie kosztu zakupu podręczników prawie 180 mln zł. Pozwoli to na objęcie pomocą ponad 575 tys. uczniów. Programem zostaną objęci uczniowie rozpoczynający we wrześniu edukację szkolną w klasach I-III i klasie V szkoły podstawowej i ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klasie II szkoły ponadgimnazjalnej, klasie V ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia i ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasie II liceum plastycznego oraz w klasach II lub VIII ogólnokształcącej szkoły baletowej.

Czytaj więcej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/dofinansowanie_do_podrecznikow_z_programu_wyprawka_szkolna_279823.html

Jesteś na profilu Dorota M - stronie mieszkańca miasta Zbąszyń. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.