Modele Czarka Ciesielskiego oraz jego wychowanków cieszą się dużymi sukcesami nie tylko na konkursach krajowych, odnoszą liczne sukcesy także na konkursach międzynarodowych o randze Mistrzostw Europy i Świata.

Pierwszym sukcesem Czarka było zdobycie w 1984 roku na mistrzostwach Polski pierwszego miejsca za model fregaty „Golden Hind”. Dwa lata później tytuł Mistrza Polski w kat. modeli kartonowych zdobywa jego uczeń - Wiesław Brambor. Kolejny sukces przychodzi w 1986 kiedy to na MP w Oleśnicy Rafał Molicki zajmuje II miejsce a Wiesław Brambor plasuje się na IV pozycji. W kolejnych latach modelarze z Kębłowa wielokrotnie plasowali się na czołowych miejscach w zawodach krajowych oraz poza granicami kraju. Największe sukcesy odnoszą na Mistrzostwach Europy w 2007 roku w Kavarnie (Bułgaria) gdzie modele C. Ciesielskiego zdobyły srebrny i dwa brązowe medale, model Wiesława Brambora zdobył medal brązowy. Największy sukces obydwoje odnieśli w 2008 roku na Mistrzostwach Świata w czeskim Jabloncu gdzie Cezary Ciesielski zdobywa jeden z dwóch równorzędnych srebrnych medali, może więc czuć się mistrzem świata gdyż sędziowie z uwagi na wyrównany poziom nie przyznali medalu złotego, kolejne dwa jego modele zajmują trzecie miejsca, bardzo dobrze wypadł Wiesław Brambor, którego model zajął III miejsce.

Śmierć Cezarego Ciesielskiego nie była zaskoczeniem gdyż z chorobą walczył przez kilka lat, niestety walki tej nie potrafił wygrać – zmarł 2 marca 2015 roku.

Więcej w tygodniku „Dzień Wolsztyński”.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!