Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zbąszynek. Eugeniusz Kurzawa w bibliotece

Zdzisław Nowak
24 stycznia 2017 r. o godz. 16:16 w Bibliotece Publicznej w Zbąszynku odbyło się spotkanie autorskie poety i dziennikarza Eugeniusza Kurzawy. Uczczono minutą ciszy śmierć śp. Ewy Zwiernik, która w 2010 roku otrzymała przyznawany przez Fundację tytuł Człowieka Roku za działalności społeczną.

Fundacja „Spieszmy się” zainicjowała spotkania literacko-poetyckie p.t.: „Naucz się dziwić”
W listopadzie odbyły się zaduszki poetyckie poświęcone życiu i twórczości ks. Jana Twardowskiego. Dzisiaj wspólnie z Biblioteką Publiczną, przy wsparciu Gimnazjum i burmistrza Zbąszynka chcemy przybliżyć postać, osobowość twórczą Eugeniusza Kurzawy.

Eugeniusz Kurzawa,
poeta, redaktor książek i wydawnictw, animator kultury, prasoznawca; ur. 3 stycznia 1954 r., absolwent WSP w Zielonej Górze (1980), dziennikarz, członek Związku Literatów Polskich - prezes oddziału zielonogórskiego.
Uprawia głównie publicystykę, felietonistykę, wywiad, pisze eseje, szkice i recenzje literackie.
Wraz z żoną Lidią prowadzi w Wilkanowie koło Zielonej Góry Ogród sztuk. W jego ramach odbyły się wystawy plastyczne (m.in. medali Bogdana Chmielewskiego, tkaniny Agaty Buchalik-Drzyzgi, pasteli Józefa Burlewicza, grafiki Aleksandry Fichny-Chełkowskiej), fotograficzne (Stanisława Wosia), spotkanie literackie, teatralne (Teatr 3/4 z Zusna), aukcja prac Andrzeja Strumiłły.

Spotkanie miało charakter otwarty. Po spotkaniu wręczono podziękowania dla najlepszych czytelników korzystających z zasobów czytelniczych bibliotek szkolnych Gminy Zbąszynek i Biblioteki Publicznej w Zbąszynku. Podziękowania otrzymali: Kazimiera Leśniak oraz Uczniowie: Tymoteusz Bil, - ZST Zbąszynek, Jakub Ślusarek – ZSL Rogoziniec, Paulina Nowaczyk – Gimnazjum Zbąszynek, Mariusz Cegłowski – SP Zbąszynek, Klaudia Brzeska – SP Zbąszynek, Maria Śmiałek- SP Kosieczyn i Blanka Świderska – SP Dąbrówka Wlkp.

Spotkania literacko-poetyckie „Naucz się dziwić” mają zapełnić przestrzeń do rozmów o poezji, spotkań z poetami, a także do przeprowadzania różnorodnych działań społeczno­-artystycznych popularyzujących poezję i literaturę. Warto szukać tej innej przestrzeni w sobie, w świecie, w słowie. Warto jej bronić. Warto odnaleźć się i trwać we wnętrzu „Słowa”.

Była też możliwość zakupienia tomików poetyckich autora i otrzymania dedykacji z autografem, z czego uczestnicy chętnie skorzystali.


Czy to jak się budzimy, ma wpływ na nasz dzień? Wyjaśnił to specjalista od snu dr Michał Skalski. Ile snu potrzebuje organizm człowieka?

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zbaszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto