Podczas półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów, zbąszyńscy szachiści wywalczyli dwa awanse do przyszłorocznych mistrzostw polski - złoto Edyty

W Żerkowie k./Jarocina rozegrano Mistrzostwa Międzywojewódzkie Juniorów, stanowiące ostatnią trzecią eliminację do przyszłorocznych finałów Mistrzostw Polski. Wśród blisko 140 rywalizujących ze sobą zawodników z województwa Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego znalazło się sześciu juniorów z MKS Wicher Zbąszyń.

Wszyscy zawodnicy rywalizowali systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, a każdy zawodnik miał na rozegranie partii 90 minut + 30 sekund za każde wykonane posunięcia.
          Najlepiej z naszych podopiecznych spisała się Edyta Skrzypczak, która rywalizowała w grupie juniorek do lat 15 - mówi Robert Goździewicz trener zbąszyńskich szachistów - Edyta rozegrała fantastyczny turniej, w trakcie którego „rozbiła w pył” wszystkie swoje rywalki. Wynik 9 punktów z 9 partii budzi ogromne uznanie. Druga w tej grupie Ania Sokołowska z KTSW Kalisz straciła do Edyty całe 2 pkt., a trzecia Edyta Leszczewska z AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin aż 3 oczka! Krótko mówiąc – szachowy nokaut. Edyta wszystkie partie zagrała na najwyższym, nieosiągalnym dla konkurentek poziomie, każdy jej pojedynek obfitował w piękne motywy taktyczne, zaskakujące manewry i uderzenia.

Więcej w tygodniku Dzień Wolsztyński

Dołącz do naszej społeczności na .facebook.com/WolsztynNM

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!