XXVIII Ogólnopolski Bieg Zbąskich, za nami [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
Na linii startu, XXVIII Ogólnopolskiego Biegu Zbąskich w dniu 20 września 2015 stanęło 701 zawodników, w wieku od osiemnastu do osiemdziesięciu lat, w tym 82 zbąszynian.

W 13 biegach uczestniczyły dzieci niepełnosprawne, przedszkolne, szkolne oraz młodzież gimnazjalna. Bieganie ma być przyjemnością od najmłodszych lat i sposobem życia.

Najszybszym biegaczem był IUKHYMCHUK MYKOLA z Ukrainy z czasem 1 godzina, 3 minuty i 57 sekund. II i III miejsce zajęli Kenijczycy. Zwyciężczynią wśród kobiet została Kenijka CHEBOI GLADYS z czasem (01:15:51).

Nagrodę najlepszy absolwent zbąszyńskiego liceum otrzymali:
Dorota Para i Jarosław Ciechorski.

Najszybsi biegacze z klubu „Łabędź” w Zbaszyniu
- panie:

Paulina Brychcy-Nowak, Magdalena Chłopek i Anna Siedlarz.

Panowie: Sławomir Szkudlarek, Jarosław Sołtysik i Grzegorz Nowak.

Najlepsze biegaczki z gminy Zbąszyń: Paulina Nowak Brychcy, Rita Rosolska i Anna Siedlarz.

Biegacze: Arkadiusz Janowski, Sławomir Szkudlarek i Mariusz Gucze.

Na wielkie uznanie zasłużył pan Henryk Bajer (lat 48) , który nie opuścił żadnego biegu.

Zwycięzcy biegu otrzymali za zajęcie poszczególnych miejsc specjalne medale i nagrody pieniężne. Nagrody były rozdzielane w kategoriach: najlepszy zwycięzca biegu, wyłoniono zwycięzcę biegu kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych grupach wiekowych, najlepszy biegacz klubu „Łabędź”, najlepszy biegacz z gminy Zbąszyń.

Organizatorami XXVII Ogólnopolskiego Biegu Zbąskich, VIII Półmaratonu byli:

Międzyszkolny Klub Sportowy „Wicher”, Zbąszyńskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji i Klub Biegacza TKKF „Łabędź”. Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatowe Nowym Tomyśl, Gmina Zbąszyń.