(© Dorota Michalczak)

W Zbąszyniu będzie żłobek. Inwestycja pochłonie około 1,5 mln zł.

Gmina Zbąszyń stawia na rozwój.
Będzie ubiegać się o rządowe środki na budowę żłobka. Żłobek miałby powstać na zapleczu obecnego przedszkola, jako dodatkowe skrzydło istniejącego budynku. Nie ma jeszcze projektu, więc nie rozważano koncepcji organizacji dojazdu od strony ul. Promenada.

Według wstępnego kosztorysu rozbudowa miałaby kosztować 1,5 mln zł. Dotacja z rządowego programu „Maluch” mogłaby pokryć 80 proc. kosztów. Wniosek w tej sprawie trafił już do wojewody, który będzie dzielił pieniądze przypadające na województwo wielkopolskie. Jeśli się uda, w przyszłorocznym budżecie trzeba będzie zabezpieczyć ok. 500 tys. zł na wkład własny.

Jest plan, aby znaleźć wykonawcę robót, który jednocześnie wykona projekt. Inwestycja miałaby być gotowa do końca przyszłego roku. Tak, aby od stycznia 2019 r. można było rozpocząć przyjmowanie dzieci. Żłobek będzie mógł pomieścić 48 maluchów. Ma być w nim również pełne wyżywienie.

Informacja ze strony Urzędu Miejskiego
Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Racjonalny (gość)

Inwestycja pochłonie 1,5 mln, dotacje 80%, wkład własny 0,5mln - czyli jednak nie 80%.

Swoją drogą, jeśli idziemy w tą stronę, może warto przesunąć na ten cel środki przeznaczone na remont muzeum?