(© wiki commons)

Zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi 25 października. To dobra informacja dla śpiochów, bo doba będzie miała 25 godzin.

Zmiana czasu z letniego na zimowy - KIEDY PRZESTAWIAMY ZEGARKI?
Zmiana czasu z letniego na zimowy 2015 będzie miała miejsce w nocy z 24 na 25 października. Z godziny 3:00 przesuniemy wskazówki na 2:00.

Wiele urządzeń (komputery, telefony komórkowe) automatycznie przestawia godzinę, warto jednak pamiętać o przestawieniu zegarków na rękę i tradycyjnych budzików.
Jeśli pracujemy w nocy, warto też dowiedzieć się, czy dodatkowa godzina pracy jest uwzględniona w naszym grafiku. Utrudnienia mogą czekać na podróżujących np. koleją, bo przez zmianę czasu okazać się może, że czeka nas godzinny postój w polu.

Zmiana czasu obowiązuje Polsce od 1977 roku. Dzięki temu bardziej korzystamy ze światła słonecznego i zużywamy mniej energii elektrycznej do oświetlania pomieszczeń.

Zmiana z czasu zimowego na letni nastąpi w nocy z soboty (26 marca) na niedzielę (27 marca) 2016 roku. Zmiana czasu na zimowy 2016 w 2016 r. - dnia 30 października, z 3 na 2 w nocy Zmiana czasu na letni 2016 w 2016 r. - dnia 27 marca, z 2 na 3 w nocy.

Czytaj też Najprostsze przepisy na Halloween [ZDJĘCIA]
Z regionu

Komentarze (2)

Aby się wypowiedzieć musisz być zalogowany!


Zaloguj się Zarejestruj się
monia (gość)

Po co zmieniac czas cofajac godz.skoro i tak o 18:00 robi sie ciemno.

agatkaagol

Bardzo nie lubię tego dnia, ten nocy :( Dzień staje się taki krótki, jest ciemno ponuro i niefajnie . Chcę już lato!