Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Firma Uber uruchomiła nową usługę nazwaną uberCOMMUTE, dzięki której będziemy mogli za niewielką opłatą dojechać w dane miejsce z innym podróżującym. Nowy serwis na razie będzie jednak działał tylko na terenie Chin.

Z pewnością wielu z Was zna serwis BlaBlaCar, który oferuje możliwość wspólnego przejazdu w dane miejsce dzieląc się kosztami podróży. Popularność usług tego rodzaju nie umknęła właścicielom firmy Uber i postanowili oni uruchomić swój własny serwis oferujący usługę tzw. carpoolingu. Będzie on nosił nazwę uberCOMMUTE.

Nowa usługa została już uruchomiona, jednak na razie będzie ona dostępna dla mieszkańców miasta Chengdu. Dlaczego Uber wybrał właśnie tę lokalizację jako swoisty obszar doświadczalny? Ponieważ jest to największy pojedynczy rynek firmy – w tym mieście najwięcej osób korzysta z aplikacji Uber. Jak będzie działał nowy serwis?

Praktycznie tak samo, jak znane nam odpowiedniki, jednak Uber opiera działanie usługi głownie o aplikację mobilną, a nie stronę internetową. Osoba, która będzie chciała dojechać do innego miasta będzie mogła z łatwością znaleźć jakiegoś kierowcę podróżującego w tym samym kierunku (oczywiście jeśli w danym momencie taka osoba będzie dostępna). Następnie za sprawą aplikacji będą oni mogli się skontaktować i ustalić szczegóły podróży. Razem ze zgłoszeniem kierowcy chęci podróżowania, pasażer określa jaką kwotę jest w stanie zapłacić za przejazd. Dzięki dzieleniu kosztów podróży carpooling jest jedną z najtańszych form podróżowania.

Uber planuje w przyszłości uruchomić nową usługę także w innych miastach na całym świecie, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Firma może jednak napotkać spore trudności w chwili, kiedy będzie chciała wkroczyć na rynek europejski. Tutaj bowiem już od paru lat liderem jest serwis BlaBlaCar, który przejmując niedawno dwie konkurencyjne usługi (Carpooling.com oraz Autohop) zdecydowanie umocnił swoją pozycję. Dzięki temu krokowi BlaBlaCar rozszerzyło swoją działalność na aż 18 krajów, a ilość użytkowników wzrosła do ponad 20 milionów. Serwis ten jest także niekwestionowanym liderem pod tym względem w Polsce.

Oprócz uruchomienia usługi uberCOMMUTE, firma powiększyła także ilość miast, w których dostępna jest usługa uberPOOL. Polega ona na odbywaniu zwykłego przejazdu samochodem Uber razem z innym klientem. Dzięki temu klienci i kierowcy mogą zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. W tej chwil z uberPOOL mogą korzystać mieszkańcy 12 miast na świecie.
Źródło: Conowego.pl

Aktualności

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Henio (gość) (Ab)

Uber jest konsekwencją a nie konkurencją. Gdyby taksówkarze byli uczciwi to by nie było tematu. Co z tego, że prawo jest po stronie taxi skoro oni sami często to prawo łamali?

Ab (gość)

Wygląda to tak samo jak kupowanie alkoholu w sklepie i na mecie. Produkt niby ten sam (po jednym i drugim zaszumi w głowie. A po niektórym można przestać widzieć na zawsze...)
Różnica w cenie podatki, koncesje, opakowania ale produkt końcowy niby ten sam dla klientów... z taksówką jest podobnie jak by odeszły koszta stałe ZUS, zwyżki na ubezpieczeniu, opłaty za postoje, legalizacje, przeglądy, kasy, licencje... itp
Poza tym taxi odprowadza podatki w Polsce i dla Polski zostają w kraju!!!! Uber do raji podatkowych...
Idąc tym tokiem myślenia jezdzicie uberem
Alkohol i papierosy kupujcie na mecie u mietka
Tuż obok sklepu z koncesja bo taniej...
Telefon do zamawiania tych dobroci kupcie od złodzieja bo jest to ułamek ceny nawet w porównaniu ze sklepami internetowymi.
A za kilka lat cała Polska zostanie zmieniona w zascianek Chin i to oni powiedzą że w Polsce nie ma już nic... tak trzymać a rząd też nie będzie miał skąd nas łupież. A emerytury będę po śmierci ale każdego z nas....

graham (gość)

Nie przekonuje mnie uber, wolę yanosik auto stop. można jechać za darmo. a kieszeń studencka wiadomo - raczej pusta.