Debiut Mirosława Zawieracza w roli pierwszego trenera siatkarek PTPS okazał się udany Debiut Mirosława Zawieracza w roli pierwszego trenera siatkarek PTPS okazał się udany

Debiut Mirosława Zawieracza w roli pierwszego trenera siatkarek PTPS okazał się udany (© Michał Nicpoń)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W piątek zmienił się w Pile trener, a w niedzielę nastrój, bo siatkarki PTPS po prawdziwym horrorze wreszcie wygrały. 3:2 ze Stalą Mielec to nie jest może wynik rzucający na kolana, ale po ostatnich niepowodzeniach nie można wybrzydzać. – Mam nadzieję, że to będzie przełomowe zwycięstwo – mówił wczoraj trener Mirosław Zawieracz.

Nie miał on dużo czasu na zmianę stylu gry, więc skoncentrował się na mentalnym przygotowaniu drużyny. – Na przedmeczowej odprawie apelowałem o walkę od pierwszej piłki do podpisania protokółu przez kapitana. Miałem wyczucie, bo determinacja bardzo się nam przydała – stwierdził nowy szkoleniowiec PTPS.
Kluczowy moment pojedynku to końcówcka czwartej partii. Miejscowe przegrywały 19:21 i od nieszczęścia uratowała je seria skutecznych zagrywek Agnieszki Kosmatki. W tie-breaku pilankom też nie zabrakło wiary w zwycięstwo, choć po drugiej stronie siatki skrzydłowa Anita Kwiatkowska (dawniej Chojnacka) robiła wszystko, żeby udowodnić pilskim działaczom, że zbyt łatwo pozbyli się jej z rodzinnego miasta.

– Pod względem statystycznym dobrze wypadliśmy w obronie. Poprzednio wpadało nam 12 piłek, a przeciwko Stali tylko dwie. Zaciętością meczu nie byłem zaskoczony. Rywalki grały z nożem w plecach, my zresztą też – dodał Zawieracz.

Wygrana może dać zarządowi klubu sporo do myślenia. Poszukiwania pierwszego trenera w tej sytuacji mogą zostać zawieszone, choć Zawieracz ma w kontrkacie zapis, że będzie tylko asystentem. – Ani przez moment nie pomyślałem o takiej opcji. Wiadomo, że inicjatywa musiałaby wyjść od prezesów. Zapis istnieje, ale jak mówi moja znajoma „nigdy nie mów nigdy” – zakończył trener PTPS.

Dziś kolejna przeprawa z mielczankami, ale nie w Plus Lidze, tylko w Pucharze Polski. Początek spotkania o godz. 17.30 w hali przy ul. Żeromskiego.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!