Siatkarki SPS Zbąszynek znów wygrały bez straty seta

Zdzisław Nowak
5 listopada w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (dawnej Kolejówce)odbyła się 5.kolejka o Mistrzostwo Lubuskiej Ligi Młodziczek w Piłce Siatkowej sezonu 2017/2018. W turnieju wystąpiły zespoły: MLKS VOLLEY Gubin, UKS ARES Nowa Sól II oraz gospodarze SPS Zbąszynek.

W pierwszym meczu SPS Zbąszynek wysoko wygrała z MLKS VOLLEY Gubin 2:0 (25:5, 25:11)/

W drugim meczu MLKS VOLLEY Gubin uległ UKS ARES Nowa Sól II 1:2 (17 :25, 25 :14, 10 :15).

a w trzecim meczu UKS ARES Nowa Sól II wysoko przegrał z SPS Zbąszynek 0:2 (8:25, 13:25).

Drużyna SPS Zbąszynek wystąpiła w składzie:
Kalina Pylińska - kapitan, Hanna Dul, Oliwia Gliniecka - libero, Aleksandra Kaczmarek, Natalia Kaczmarek, Alicja Kalińska, Zofia Kowalska, Maja Michalak, Amelia Najda - II libero, Laura Spychała, Nikola Szczawińska, Aleksandra Szymańska i Andżelika Śmiałek.
Trenerzy:
Piotr Gówawski i Grzegorz Kowalczyk (II trener).

Mecze obiektywnie sędziowali: Maciej Flejsierowicz i Ryszard Freyer.

W czasie przerwy przygotowano niespodziankę członkowi Zarządu SPS Sławomirowi Matysikowi z okazji
imienin. Nie obyło się bez życzeń, podziękowań i przepysznego tortu.

Po 5. kolejce SPS Zbąszynek zajmuje 2 miejsce w tabeli bez straty seta z tym, że ma jeszcze do rozegrania dwa zaległe mecze.