PZU Gdynia Półmaraton odbędzie się w marcu 2016 roku. To już oficjalna informacja. Zapisy na bieg mają ruszyć w połowie listopada.

PZU Gdynia Półmaraton. Kolejna duża impreza biegowa już w marcuJuż 20 marca Gdynia zamieni się w arenę zmagań biegaczy nie tylko z całej Polski, ale też z innych zakątków świata. Tego dnia w nadmorskiej miejscowości odbędzie się PZU Gdynia Półmaraton. Organizatorzy zawodów przewidują, że na starcie pojawi się kilka tysięcy biegaczy. Zapisy zostaną uruchomione w połowie listopada.

- Chcemy, aby PZU Gdynia Półmaraton stał się nową wizytówką sportową miasta – mówi Piotr Netter, przedstawiciel agencji Sport Evolution.

Z pojawienia się nowej imprezy biegowej zadowolone są też władze miasta.
- Mieszkańcy Gdyni to ludzie bardzo aktywni, uwielbiający bieganie. Od wielu lat, wraz z Gdyńskim Centrum Sportu organizujemy największy cykl biegów ulicznych w Polsce, w którym bijemy rekordy frekwencji w kraju. Półmaraton to nowy dystans, który doskonale wpisze się w sportowy charakter naszego miasta – mówi Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.

Organizatorzy mają nadzieję, że uda się utrzymać tak dobrą frekwencję i zainteresowanie, jak w cyklicznych imprezach biegowych na 10 kilometrów. Już w drugiej połowie listopada zawodnicy będą mogli wejść na nową stronę internetową, na której zostanie zastosowanych wiele innowacyjnych rozwiązań. Osoby, które zdecydują się na start w PZU Gdynia Półmaraton, będą mogły zamówić pakiet do domu lub skorzystać z atrakcyjnych pakietów noclegowych dla osób spoza miasta. Swoją chęć udziału w zawodach można zgłaszać już teraz, a system sam poinformuje o rozpoczęciu zapisów.

- Mamy ambicje, aby był to najlepiej zorganizowany półmaraton w Polsce – zapowiada Piotr Netter. - Dużą uwagę poświęcimy obsłudze zawodników, aby skupili się tylko na biegu i pozytywnych wrażeniach. Pracujemy już nad trasą zmagań. Chcemy, żeby była atrakcyjna wizualnie i sprzyjała osiąganiu rewelacyjnych czasów – dodaje.

PZU Półmaraton Gdynia odbędzie się 20 marca 2016 roku. Uczestnicy pobiegną trasą atestowaną przez PZLA. Będzie ona wiodła głównymi ulicami miasta oraz Bulwarem Nadmorskim. Start odbędzie się z al. Jana Pawła II na wysokości ORP Błyskawica. Meta zlokalizowana zostanie na Skwerze Kościuszki, w okolicach Akwarium Gdyńskiego.

Przygotowanych zostanie 8 tysięcy pakietów startowych. Warto szybko się zarejestrować, bo pierwsze 1000 osób może liczyć na preferencyjną opłatę, która wynosi 50 zł. Później za wpisowe trzeba będzie zapłacić 70 zł. W pakiecie startowym każdy uczestnik biegu otrzyma plecak, a także pamiątkowy medal. W planach są także biegi dla dzieci oraz targi sprzętu.

Czytaj też: Kalendarz biegów 2015. Część 11 - Grudzień

Biegi w Polsce

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gofer (gość)

W Wejherowie od dawna nic w sporcie biegowym nic się nie dzieje, gdzie te tradycje biegowe ( Bieg Belfra, Strażaka, Wejhera ) na 10 km, a mamy co pokazać w naszym Wejherowie !

Jony (gość) (Fon)

Sopot odwołany !
Może zaspani urzędnicy od sportu w Wejherowie, zorganizują chociażby "dychę", ale kto to ma zrobić ?
Śmiechu warte, wszyscy wkoło organizują biegi tj. Reda, Rumia, Lębork, całe Kaszuby, już nie mówiąc o Gdyni.......Chyba musimy poczekać na zmianę urzędasów z UM w Wejherowie !