Zbliża się Halloween. Jeżeli szukasz oryginalnego przebrania na imprezę, poszukaj inspiracji w strojach Amerykanów. Kto jak kto, ale oni wiedzą, jak przebrać się na Halloween! A może warto sobie przypomnieć o zwyczajach związanych ze słowiańskimi Dziadami?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Halloween obchodzone jest w wielu krajach 31 października. Najhuczniej świętuje się je w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

W Polsce Halloween powoli zdobywa popularność, choć spotyka się i z krytyką Kościoła, i słowiańskich rodzimowierczych związków wyznaniowów, które przypominają, że mamy swój własny "odpowiednik" Halloween - Dziady, obchodzone tej samej co Halloween nocy. Do dzisiaj w niektórych regionach wschodniej Polski, na Białorusi, Ukrainie i części Rosji niektóre zwyczaje związane z Dziadami są kultywowane - na przykład wynoszenie na groby zmarłych symbolicznego jadła w dwojakach.

Jednym z halloweenowych zwyczajów jest przebieranie się za potwory, wampiry, duchy i czarownice. Zwyczaj ten w Stanach Zjednoczonych pojawił się około 1930 roku. Niektórzy przygotowują kostiumy sami, inni je wypożyczają.

Szukasz pomysłu na kostium? Zobacz te przebrania na Halloween!


Halloween 2015: Przebrania i ozdoby - gdzie wypożyczyć? [ZDJĘCIA, WIDEO]


Zombie Walk w Poznaniu

Na luzie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!