Punkt godz. 15 młodzi zebrani przy Starym Marychu na placu Wiosny Ludów w Poznaniu zaczęli gwizdać. Tym razem to nie wyraz dezaprobaty, ale głośny krzyk „Niech nas usłyszą!”.

- Olimpiada jest nasza! - Takim krzykiem zakończył się dzisiaj poznański flash mob, odbywający się pod tytułem "Niech nas usłyszą!". Młodzieżowa Rada Konsultacyjna wpadła na pomysł, aby nagłośnić starania o zorganizowanie w 2014 roku w Poznaniu Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Przez kilka minut gwizdali i zatykali uszy.

Poznań konkuruje z 8-milionowym miastem Nanjing, będącym centrum gospodarczym południowych Chin. Co przemawia na rzecz Nanjingu? Wielkie lotnisko i aż 110 tysięcy studiujących tam młodych ludzi.

Drugim naszym konkurentem jest Guadalajara, pod względem ludności trzy razy większa od Poznania. Położona jest 1500 m n.p.m., co może stanowić przeszkodę w takim sensie, że ciężej będzie się dostosować do klimatu choćby Europejczykom.

Chociaż nazwa Igrzyska Olimpijskie kojarzy się ze sportem, ich ideą jest rozwijanie wśród młodzieży także talentów w sztuce czy przedsiębiorczości. Decyzję o tym, w którym mieście w 2014 roku odbędzie się ta impreza, zapadanie 10 lutego. W tym roku po raz pierwszy odbędą się Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, ich gospodarzem będzie Singapur.

Aby wesprzeć pomysł zorganizowania imprezy w Poznaniu, można także podpisać petycję: http://www.poznan2014.org/pl/sign-to-support/


Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

uam (gość)

Fajna inicjatywa, też tam byliśmy i gwizdaliśmy. Zobaczcie nasze fotki:
http://kontra.poznan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=119:gwidemy-na-konkurencj-fotorelacja&catid=1:aktualnoci&Itemid=2