Ogłoszono listę 15 artystów, którzy w przyszłym roku mogą wejść do najsłynniejszego muzeum muzyki rockowej. O tym, kto trafi do Rock and Roll Hall of Fame, czyli grona muzyków, którzy wnieśli zasadniczy wkład w rozwój muzyki, będą decydować też fani.

Wśród nominowanych do Rock and Roll Hall of Fame 2016, którzy uchodzą za tegorocznych faworytów wymienia się zespoły: Chicago, Cheap Trick, Deep Purple, Janet Jackson, NWA, Nine Inch Nails, Yes i The Smiths. Reszta tegorocznych kandydatów to: Chaka Khan, Chic, JB'S, Los Lobos, Steve Miller i Spinners.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone w grudniu, a "wprowadzenie" do Hall of Fame odbędzie się podczas kwietniowej ceremonii w Nowym Jorku.

Czwarty rok z rzędu, wraz artystami, historykami muzyki i znawcami branży, w głosowaniu będą mogli wziąć także fani. Do 9 grudnia internauci mogą głosować na stronie rollingstone.com na swoich faworytów.

W zeszłym roku do Hall of Fame zaproszono m.in.: Green Day, Lou Reeda, Paul Butterfield Blues Band, Steviego Ray Vaughana i Ringo Starra.

Muzeum Rock and Roll Hall of Fame mieści się w Cleveland, w USA. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa, ze stanu Ohio, w którym znajduje się Cleveland pochodzi bowiem najwięcej amerykańskich muzyków rockowych.

Członkowie Hall od Fame podzieleni są na cztery grupy:
- wykonawców, artystów, których płytowy debiut wniósł znaczący wkład w rozwój swego gatunku
- pionierów, którzy zbudowali podstawy pod rozwój gatunku
- muzyków studyjnych, często nieznanych z imienia szerokiej rzeszy fanów, których wkład w rozwój rocka jest znaczący
- innych - kompozytorzy, producenci, prezenterzy, dziennikarze, organizatorzy życia muzycznego, którzy przyczynili się do rozwoju i popularyzacji muzyki rockowej.

Aktualności muzyczne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!