W piecu odlewniczym temperatura wynosi ponad +1500 stopni Celsjusz W piecu odlewniczym temperatura wynosi ponad +1500 stopni Celsjusz

W piecu odlewniczym temperatura wynosi ponad +1500 stopni Celsjusz. Pracownik odczuwa 60 stopni C

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mróz skrzypi, więc Polacy zarówno w domach, szkołach, jak i pracy się dogrzewają. Liczniki się kręcą, farelki dmuchają, a wszystkim i tak zimno. Wszystkim? Jak się okazuje – nie. Bo są miejsca, gdzie mróz nie straszny.

Gorąco jest na przykład przy piecach hutniczych. Tu temperatura sięga nawet 60 stopni Celsjusza. – Z taką temperaturą nie mam oczywiście do czynienia ciągle, a jedynie kilkukrotnie w ciągu swojego dnia – mówi Franciszek Potoczko, pracownik huty szkła Ardagh Glass w Ujściu.

Spocimy się także na solarium. Tu może przyjść każdy. A kilka minut w temperaturze 28 stopni, pozwoli poczuć się jak latem. – Chodzę do solarium na nie więcej niż 10 minut, głównie po to, żeby się ogrzać w te mroźne dni – mówi Izabela Szyling z Konina. Najniższe temperatury są nocą, czyli wtedy, gdy pracują... piekarze. Oni mrozu nie czują, bo przy piecu zawsze jest ponad 20 stopni Celsjusza. Zimą jest idealnie, ale latem? – Mogłoby być chłodniej – przyznają.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!