Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziesięć drużyn startowało w turnieju halowej piłki nożnej Futbo Futsal Cup. Zawody rozegrane zostały w hali w Luboniu. Wygrał zespół York Bolechowo. Także reprezentant tej ekipy – Piotr Nowak – został królem strzelców imprezy. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach.

– Zdecydowanie bardziej wyrównana okazała się grupa A, w której to, już na samym początku doszło do prestiżowego meczu Medi Tech – York Bolechowo. W tym zaciętym spotkaniu padł wynik 1:1 – relacjonuje Dominik Czapczyk, koordynator turnieju.

W grupie B prym wiódł Brimarex, który w imponującym stylu wygrał wszystkie cztery mecze, zdobywając 17 bramek i tracąc zaledwie jedną. Trzy zwycięstwa grupowe odniósł Abak-Messe Team, który z turnieju na turniej prezentuje się coraz lepiej. Mieszanka rutyny z młodością (ojciec i syn Rafał i Mateusz Molewscy) przynosi znakomite efekty.

Spotkania ćwierćfinałowe przyniosły kolejne emocje (poza jednostronnym meczem York kontra Hochtief). Ciekawy był szczególnie pojedynek graczy z zespołów Brimarex i Medi Tech. Gdy wydawało się, że o losach meczu rozstrzygnie konkurs rzutów karnych, gola zdobył Adam Sommer z Brimareksu. Rozczarowanym piłkarzom z Medi Tech pozostała walka o miejsca 5-8.

W pierwszym półfinale York zmierzył się z drużyną Abak-Messe i dopiero gol w samej końcówce Michała Nowaka dał tym pierwszym awans do finału. W drugim półfinale Brimarex nie dał rady drużynie Centry. W spotkaniu o trzecie miejsce Abak nie sprostał drużynie Brimareksu (1:4). – Mecz finałowy stał na wysokim poziomie sportowym – podkreśla Dominik Czapczyk. – Gracze Centry Exide prowadzili na dwie minuty przed końcem meczu z York Bolechowo 3:1. York zdobył kontaktową bramkę, a potem do końca meczu nie opuszczał już połowy przeciwnika. Na 6 sekund przed końcem meczu Bartosz Szpalik płaskim strzałem pokonał bramkarza Centry i sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. Reprezentanci York Bolechowo lepiej wykonywali jedenastki i zwyciężyli w całym turnieju.
Organizatorzy zawodów już teraz zapraszają na kolejną edycją Futbo Futsal Cup, który odbędzie się 21 lutego 2010 roku. Szczegóły na stronie: www.sportchrobry.pl oraz pod numerem telefonu 696 036 007.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: