"Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To DAR ŻYCIA ... Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata." (Jan Paweł II)

Każdy z nas może kiedyś potrzebować krwi


Od ponad dziewięciu lat zbąszyńskie społeczeństwo dzieli się tym co najcenniejsze swoja krwią. Do akcji poboru krwi przyłącza się coraz więcej osób. W piątek 29 listopada 2013 roku, do punktu poboru krwi, zlokalizowanego w Zespole Szkół nr 1 w Zbąszyniu, zgłosiło się 60 osób. Przeważali ludzie młodzi, pracownicy miejscowych zakładów pracy. Takie akcje uczą młodych ludzi odpowiedzialności i miłości do bliźnich. - "Jeśli możemy komuś pomóc, to dlaczego nie" - stwierdzają młodzi dawcy.

Nie wszyscy zostali dawcami


W ciągu pięciu godzin od 51 dawców, zebrano blisko 23 litry tego cennego leku. Każdy dawca otrzymał czekolady i okolicznościowa koszulkę. Zebrana krew trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Dla stałych dawców bezpłatna krewkarta


W nowym dowodzie osobistym nie ma miejsca na wpis o grupie krwi. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa, warto posiadać kartę identyfikacyjną grupy krwi.
Czytaj więcej Krewkarta - potwierdzenie posiadanej grupy krwi

Terminy poboru krwi w roku 2014


* 21 lutego – piątek, Zespół Szkół nr 2. Ul. 17 Stycznia - Zbąszyń
* 21 marca – piątek, Liceum u. Powstańców Wlkp.
* 26 kwietnia – sobota, Motoserce - Dom Katolicki
* 29 czerwca – niedziela, Dom Katolicki
* 19 września - piątek, Zespół Szkól nr 2. ul. 17 Stycznia
* 5 grudnia – piątek, Liceum ul. Powstańców Wlkp.

Możesz wesprzeć działalność krwiodawców


SHDK RP jest Organizacją Pożytku Publicznego, i ma prawo do 1 procenta darowizny od podatku – KRS 0000186577 z dopiskiem - dla Klubu Cenne Krople.

Zapisz się do zbąszyńskiego klubu HDK


Klub HDK "Cenne Krople" przyjmie w swoje szeregi osoby chcące wspierać działalność klubu. Pomagać w działalności społecznej, brać udział w imprezach organizowanych przez i dla krwiodawców.

Zobacz także zdjęcia z wrześniowej akcji HDK - Dzielili się tym co najcenniejsze

"Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To DAR ŻYCIA ... Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata." (Jan Paweł II)

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jacek (gość)

Cel jest szczytny i godny nasladowania. Ale nagłówek artykułu porażający: "oddaja własną krew" a niby czyją???