Anna Szymczak z Wrocławia choruje na rzadki nowotwór krwi. Szuka swojego bliźniaka genetycznego, by pokonać chorobę.

Aktualizacja 4 listopada

Niestety Ania Szymczak zmarła dziś w nocy. Akcja Akcja #600tysbohaterow odbędzie się dziś we Wrocławiu. Dane dawców szpiku zostaną przekazane fundacji DKMS. Nadal jest wiele osób, które potrzebują pomocy.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ania ma 34 lata i ma trzyletnią córeczkę. Od trzech miesięcy choruje na rzadki nowotwór krwi. Na początku sierpnia zdiagnozowano u niej białaczkę i chłoniaka.

Dziś już wiadomo, że jedyną szansą Ani na powrót do zdrowia jest przeszczepienie komórek macierzystych krwi od Dawcy niespokrewnionego. Niestety, pomimo zarejestrowanych w polskim rejestrze Polstransplantu ponad 890.000 potencjalnych dawców, i ponad 25 milionów w bazach na całym świecie - nie ma aktualnie tego, który byłby zgodny genetycznie z Anią.

- Obecnie jestem w trakcie chemioterapii,  w celu osiągnięcia remisji i przygotowania mnie do przeszczepu. Jednak do tej pory nie znaleziono dla mnie tzw. genetycznego bliźniaka. Po chwilowym rozczarowaniu, bardzo szybko przyszła myśl, że to musi mieć głębszy sens i trzeba zacząć intensywne poszukiwania, by pomóc sobie i innym  – informuje Ania.

W jej rodzinnym mieście trwa akcja "Wrocław walczy o Anię": wydrukowano tysiące ulotek oraz setki plakatów, zaangażowano lokalne urzędy, organizacje, szkoły, przedszkola, firmy.

- Jest we mnie ogromna wdzięczność dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie Dni Dawcy. Dla fundacji DKMS, dla rodziny, przyjaciół i wielu osób, których nawet nie miałam okazji poznać, porozmawiać. Im pragnę podziękować jeszcze bardziej i zapewnić, że na zawsze pozostaną w moim sercu. Dzięki Wam wiem, że nie jestem sama. Walczę dla Was każdego dnia. – dziękuje za wsparcie Ania Szymczak.

Akcja #600tysbohaterow jest skierowana do wszystkich mieszkańców Wrocławia i nie tylko. Wystarczy przyjść w wyznaczone miejsce i zarejestrować się do bazy dawców DKMS. Można to zrobić również przez internet poprzez stronę www.dkms.pl

- Ten mały gest ma ogromne znaczenie, gdyż może bezpośrednio wpłynąć na podarowanie szansy na nowe życie Ani lub innym pacjentom dotkniętym rakiem krwi. - komentuje Wojciech Niewinowski, pracownik Fundacji DKMS Polska.

Rejestracja potencjalnych Dawców odbędzie się:

4-5 listopada 2015r
Godzina:
9:00 – 19:00  
Politechnika Wrocławska Budynek C-13 „Serowiec” (Parter)
Adres:       
Wybrzeże Wyspiańskiego 23/25, Wrocław

7-8 listopada 2015r
Godzina:
10:00 – 18:00
Plac Solny we Wrocławiu
WCK przy Hali Stulecia   
Aquapark Wrocław
Adres:     
Plac Solny 1                
ul. Wystawowa 1               
ul. Borowska 99

Kto może zostać Dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny Dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Charytatywnie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!