6 listopada do film wejdzie film "Sufrażystka". W głównych rolach zobaczymy Carey Mulligan, Helenę Bonham Carter i Meryl Streep. Zobaczcie zdjęcia z amerykańskiego pokazu filmu.

"Sufrażystka" to film opowiadający o ruchu aktywistek działających w Wielkiej Brytanii na rzecz praw wyborczych kobiet. W filmie zobaczymy plejadę gwiazd, w tym m.in. królową Hollywood Meryl Streep, która wcieliła się w rolę Emmeline Pankhurst - najważniejszej brytyjskiej sufrażystki przed I wojną światową.

W jakimkolwiek filmie nie zagra Meryl Streep, to zawsze jest wymieniana w gronie kandydatek do Oscara. W swojej karierze filmowej zdobyła 3 statuetki, a była nominowana aż 16 razy. Aktorka z nagrody cieszyła się w 1980 (najlepsza aktorka drugoplanowa za film "Sprawa Kramerów"), w 1983 (najlepsza aktorka pierwszoplanowa za film "Wybór Zofii") i w 2012 roku (najlepsza aktorka pierwszoplanowa za film "Żelazna Dama"). W zeszłym roku nominowana była za udział w filmie "Tajemnice lasu".

Carey Mulligan nominację do Oscara miała tylko jedną (w 2010 roku za rolę pierwszoplanową w filmie "Była sobie dziewczyna"), a Helena Bonhan Carter dwukrotnie (w 1998 roku za udział w filmie "Miłość i śmierć w Wenecji" oraz w 2011 roku za rolę drugoplanową w filmie "Jak zostać królem").


Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!