Lech Poznań: Z kim Kolejorz zagra przy pustych trybunach? Znamy terminarz na sezon 2018/2019

LEM
Grobowa atmosfera na stadionie przy Bułgarskiej potrwa do 20-21 października
Grobowa atmosfera na stadionie przy Bułgarskiej potrwa do 20-21 października Waldemar Wylegalski
Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA opublikował pełny terminarz spotkań w sezonie 2018/19. Lech Poznań rozgrywki ligowe rozpocznie od spotkania w Płocku.

Rywalem w dniach 20-23 lipca (dokładny termin jeszcze nie wyznaczono) będzie piąty zespół poprzedniego sezonu Wisła.

Kolejorz pięć meczów przy Bułgarskiej w nowym sezonie rozegra bez publiczności. To kara za przerwanie meczu z Legią Warszawa 20 maja, kiedy z powodu zadymy w "Kotle", decyzją wojewody, arbiter w 80. minucie zakończył spotkanie.

Wiadomo już, że w domowych spotkaniach drużyna Ivana Djurdjevica najpierw zmierzy z Cracovią, potem Zagłębiem Sosnowiec, Wisła Kraków, Piastem Gliwice i Miedzią Legnica. Te mecze Kolejorz rozegra bez udziału widzów.

Pierwszy mecz, na który będą mogli wejść kibice (z wyjątkiem tych, którzy 20 maja byli w "Kotle"), to pojedynek z Koroną Kielce w 12. kolejce zaplanowanej na 20-21 października. Kara dla kibiców z "Kotła" przestanie obowiązywać dopiero w 18 kolejce (!), 8 grudnia (!), kiedy to Lech Poznań będzie podejmować Śląsk Wrocław.

W tym sezonie pierwsza część rozgrywek będzie wyjątkowo długa. Kolejorz ostatni mecz w tym roku rozegra w Krakowie z Wisłą zaledwie dwa dni przed świętami Bożego Narodzenia. Z kolei ostatnia kolejka rundy zasadniczej zostanie rozegrana 13 kwietnia. Wtedy też Kolejorz zagra w Poznaniu z Jagiellonią Białystok.