Lech Poznań - Warta Poznań: Sparing Kolejorza w Opalenicy [ZDJĘCIA, WYNIK]

LUMAR
Lech Poznań - Warta Poznań: Sparing Kolejorza w Opalenicy. Dwie bramki Kamila Jóźwiaka Paweł F. Matysiak
Lech Poznań w pierwszym meczu sparingowym w letnim okresie przygotowawczym zmierzył się z Wartą Poznań. Spotkanie w Opalenicy oglądało około 300 widzów. Kolejorz wygrał po dwóch golach Kamila Jóźwiaka.

Pierwszego gola dla zespołu Ivana Djurdjevicia, dla którego był to pierwszy mecz na ławce trenerskiej pierwszej drużyny zdobył Kamil Jóźwiak, który zdecydował się na strzał z 18 metrów. Dość mocno uderzona piłka tuż przy słupku wpadła do bramki, ale Tomasz Laskowski, golkiper Zielonych trochę spóźnił się z interwencją.

Obejrzyj też: Lech Poznań: Kibice protestują, malując graffiti. Bohaterami malunków są m.in. Karol Klimczak i Piotr Rutkowski [ZDJĘCIA]

Po 10 minutach lechici prowadzili już 2:0, a gola znów strzelił Kamil Jóźwiak, po znakomitym podaniu Darko Jevticia. Bramkarz Warty nie miał nic do powiedzenia, bo Jóźwiak strzelał z sześciu metrów.

W drugiej połowie goli nie było. Trener Djurdjević dokonał w swym zespole siedmiu zmian. W bramce Lecha po 30 minut kolejno wystąpi: Jasmin Burić, Matus Putnocky i Karol Szymański, ale praktycznie nie mieli okazji do interwencji.

Dodajmy, że w Warcie zagrali między innymi dwaj zawodnicy Lecha Marcin Wasielewski i Niklas Zulciak, którzy są testowani przez trenera Petra Nemeca, szkoleniowca klubu z Dolnej Wildy.

Kolejne spotkanie sparingowe Lech rozegra już po zakończeniu zgrupowania w Opalenicy. W sobotę 30 czerwca, piłkarze Ivana Djurdjevicia na stadionie przy Bułgarskiej zmierzą się z izraelskim Hapoelem Beer Szewa. 12 lipca lechici w eliminacjach Ligi Europy w Poznaniu zmierzą się z Gandzasar Kapan z Armenii, rewanż tydzień później w Erywaniu. W spotkaniu inauguracyjnym nowego sezonu Lotto Ekstraklasy Kolejorz 22 lipca o godzinie 18 zagra z Wisłą w Płocku.

Lech - Wart: Zobacz mecz w Opalenicy

Lech Poznań – Warta Poznań 2:0 (2:0). Bramki:
Kamil Jóźwiak 2 (5, 15).
Sędziował: Kamil Waskowski.

Lech: Jasmin Burić (31. Matus Putnocky; 59. Karol Szymański) – Rafał Janicki (46. Maciej Orłowski), Thomas Rogne, Vernon De Marco – Maciej Makuszewski (46. Tymoteusz Klupś), Maciej Gajos, Tomasz Cywka (46. Łukasz Trałka), Darko Jevtić (46. Mihai Raduț), Kamil Jóźwiak (46. Nicklas Barkroth), Piotr Tomasik (46. Wołodymyr Kostewycz) – Christian Gytkjaer (46. Paweł Tomczyk).

Warta: Tomasz Laskowski (46. Adrian Lis) –. Marcin Wasielewski, Bartosz Kieliba, Tomasz Dejewski (46. Mateusz Wypych), Radosław Jasiński (46. Jakub Kiełb) – Krystian Sanocki (46. Niklas Zulciak), Artur Marciniak (83. Michał Grobelny), Michał Grobelny (46. Bartosz Kalupa), Adrian Cierpka (46. Robert Janicki), Nikodem Fiedosewicz (46. Krzysztof Biegański) – Paweł Piceluk (46. Michał Przybyła).