Wszyscy dokładnie wiemy, że na francuskich boiskach nie zabraknie biało-czerwonych. Sprawdźcie, kto jeszcze będzie próbował zdobyć Mistrzostwo Europy w 2016 roku.

We Francji odbędą się pierwsze Mistrzostwa Europy w nowej formule. Zmierzą się ze sobą 24 drużyny. Pewnych awansu jest już 19 drużyn. Jakie to reprezentacje?

Jako gospodarz pewna awansu jest Francja. Bezpośredni awans zapewniły już sobie drużyny: Islandii, Czech, Belgii, Walii, Hiszpanii, Słowacji, Niemiec, Polski, Anglii, Szwajcarii, Irlandii Północnej, Rumunii, Austrii, Rosji, Włochy, Portugalii, Albanii i Węgier (jako najlepsza drużyna z trzeciego miejsca).

Pewny udział w barażach mają już reprezentacje Ukrainy, Irlandii, Słowenii, Szwecji i Danii.

Jakie jeszcze są niewiadome? W grupie A Holandia i Turcja walczą o baraże. Holendrzy muszą wygrać ostatni mecz z Czechami i liczyć na potknięcie Turcji z Islandią. W grupie B teoretycznie na udział w barażach mają jeszcze trzy drużyny: Izrael, Bośnia i Hercegowina oraz Cypr. Najważniejsze będzie dzisiejsze spotkanie Cypru z Bośnią i Hercegowiną. Ostatnia niewiadoma pozostaje w grupie H. Ostatnia kolejka zdecyduje, która z dwóch drużyn (Norwegia, czy Chorwacja) awansuje bezpośrednio, a która będzie musiała zagrać w barażach.

Mecze barażowe odbędą się w listopadzie, a losowanie grup finałowych 12 grudnia w Paryżu.

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!