Zmieniły się granice działających na terenie powiatu obornickiego lokalnych grup działania, których głównym zadaniem jest rozdział środków unijnych w ramach programu rozwoju obszarów wiejskich. Składająca się z do tej pory z gmin Oborniki, Ryczywół i Murowana Goślina LGD Kraina Trzech Rzek w nowej perspektywie finansowej w ramach PROW 2014-20 obejmie swym zasięgiem również gminę Suchy Las.

Najbogatsza gmina wiejska w Wielkopolsce miała do tej pory własną LGD „Leader Suchy Las”. Jednak ta nie spełniała nowych wymagań unijnych, według których obszar jednej LGD musi być zamieszkały przynajmniej przez 30 tys. mieszkańców. I stąd Suchy Las w składzie LDG Kraina Trzech Rzek

Z kolei LGD „Dolina Wełny”, w której znajduje się gmina Rogoźno oraz sześć gmin powiatu wągrowieckiego, utraciła gminę Janowiec Wlkp. z województwa kujawsko-pomorskiego, ale za to zyskała Kiszkowo i Margonin.

1 miejsce w Wielkopolsce i 7 w kraju wśród gmin wiejskich zajęła w rankingu „Wspólnoty” gmina Suchy Las pod względem dochodu na jednego mieszkańca. Dochód ten według danych z 2014 r. wyniósł 6.514,96 zł.
Zmieniamy Wielkopolskę

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!