W dniu 19 marca w Wiejskim Domu Kultury po raz dwunasty odbył się „ Jarmark z jajem ". W Jarmarku wzięły udział reprezentacje zespołów Kół Gospodyń Wiejskich. Gminę: Babimost reprezentowały Panie z Nowego Kramska, Zbąszyń – Nądnia i Stefanowo, Zbąszynek – Dąbrówka Wlkp. oraz gospodarz Kosieczyn.

Tradycyjnie Jarmark miał także część konkursową, a zmagano się w konkurencjach: z rozsypanych wyrazów należało ułożyć rymowankę, rzucanie jajkiem do kosza, zrobienie wydmuszki, jajeczne LOTTO, jajko niespodzianka, najlepsza potrawa z jajek i najładniejszy tradycyjny kosz wielkanocny, a najważniejsze to degustacja potraw.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem a Jury skrupulatnie oceniało każdą konkurencję.
W kategorii na najlepszą potrawę z jajek zwyciężyło Stefanowo, przed Dąbrówką Wlkp., Nowym Kramskiem,
Kosieczynem i Nądnią, a najpiękniejszy koszyk wielkanocny udekorowała Nądnia przed Kosieczynem, Stefanowem, Nowym Kramskiem i Dąbrówką Wlkp.

W ogólnej punktacji
1. miejsce zajęło Stefanowo,
2.Nowe Kramsko,
3.Kosieczyn, 4. Dąbrówka Wlkp.
5. Nądnia.

Po ogłoszeniu wyników można było samemu dowolnie degustować smakowite potrawy i ciasta wystawione podczas prezentacji. Potrawy były wyśmienite i przepyszne tak, że bardzo szybko znikały ze stołów.Chwila moment i stoły były puste.

Więcej w Dniu Wolsztyńskim

--------------------------------------
Hanna Lis o śmierci Wojciecha Młynarskiego: Nie ma ludzi, którzy mogliby go zastąpićŹródło: Agencja TVN/x-news

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!