Kadetki SPS Zbąszynek MISTRZYNIAMI województwa lubuskiego w piłce siatkowej (Drugi dzień)

Zdzisław Nowak
10 - 11 lutego w hali sportowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ( dawnej Kolejówce) odbywał się finał o Mistrzostwo Lubuskiej Ligi Kadetek w Piłce Siatkowej sezonu 2017/2018.

Kadetki SPS Zbąszynek MISTRZYNIAMI województwa lubuskiego w piłce siatkowej

W finale udział brały zespoły: UKS ARES Nowa Sól,UKS TRÓJKA Sulechów, UKS TRZYNA-STKA Zielona Góra oraz gospodarze SPS Zbąszynek.
W drugim dniu turnieju, w pierwszym meczu UKS TRZYNA-STKA Zielona Góra pokonał UKS ARES Nowa Sól 3:0 (25:13. 25:19. 25:16),
a w drugim meczu UKS TRÓJKA Sulechów pokonał SPS Zbąszynek 3:1 (25:23. 13:25, 25:22, 25:17).

Zespół SPS Zbąszynek wystąpił w składzie: Kornelia Matysik- kapitan, Oliwia Gliniecka - libero, Maja Michalak, Natalia Grtlak, Kalina Pylińska, Zuzanna Wróbel, Nikola Szczawińska, Aleksandra Banaszek, Alicja Kalińska, Laura Spychała, Andżelika Śmiałek i Hanna Dul.
Trenerzy Piotr Górawski i Grzegorz Kowalczyk.

Ostatecznie po podsumowaniu rundy zasadniczej oraz turnieju finałowego mistrzem województwa lubuskiego sezonu 2017/2018 została SPS Zbąszynek.
II miejsce zajął UKS TRZYNA-STKA Zielona Góra, III miejsce zajął UKS TRÓJKA Sulechów a IV miejsce zajął UKS ARES Nowa Sól.
Medale i upominki wręczali: prezes Lubuskiego Związku Płki Siatkowej – Tomasz Paluch i jego zastępca – Zbigniew Zarzeczny oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku - Jan Mazur.

Prezes SPS Zbąszynek Krzysztof Olejniczak bardzo zadowolony z sukcesu i zwycięstwa po raz drugi z rzędu w Lidze Kadetek powiedział:
Jesteśmy dumni z postawy drużyny przez cały sezon. Dziękujemy za wytrwałość, ciężką pracę na treningach, wyrzeczenia, poświęcenie, świetną grę, poczucie humoru i za to, że dobro drużyny było najważniejsze! Wielki szacun! Brawo Wy!!!
Brawa i podziękowania dla super kibiców, rodziców, trenerów dla zarządu Klubu, włodarzy miasta za ogromne wsparcie naszej drużyny!,

Andrzej Duda z małżonką odwiedzili sportowców w wiosce olimpijskiej. "Nastroje są bardzo dobre"