"Hotel Transylvania 2" - kadr z filmu "Hotel Transylvania 2" - kadr z filmu

(© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Film lekki, łatwy i przyjemny w odbiorze na najbliższy weekend? Do tego taki, który można obejrzeć z dziećmi? oto odpowiedź: Hotel Transylwania 2.

"Hotel Transylwania 2" to kontynuacja opowieści o Draku i prowadzonym przez niego hotelu dla potworów wszelkiej maści: od wilkołaków, przez wampiry, a skończywszy na Yeti i innych upiorach z najczarniejszych koszmarów, o których przypominamy sobie jedynie w czasie Halloween. Tym razem tytułowy hotel otwiera swoje podwoje również dla ludzi, którzy jak udowodniła pierwsza części filmu – nie są tacy źli dla potworów i wcale nie pragną ich „spalenia na stosie”. Jeżeli jednak nie oglądaliście pierwszej części to nic straconego. Druga część "Hotelu Transylwania" opiera się na wydarzeniach z części pierwszej, jednak stanowi zarazem osobną historię, którą można zrozumieć bez znajomości treści z poprzedniej.

To już gdzieś było? "Hotel Transylwania 2" to opowieść o urodzinach dziecka ze związku córki Drakuli oraz człowieka. Od razu nasuwa się pytanie: człowiek, wampir, czy wampiro­człowiek? Takie samo pytanie zadaje sobie hrabia Drakula, który za wszelką cenę chce obudzić w małym dziecku wampirze instynkty. Jeżeli do piątych urodzin nie pojawią mu się wampirze kły to będzie to znaczyło, że Mały nie jest wampirem, a zwykłym śmiertelnikiem. A do tego czasu został tylko tydzień...

Sposób? Wysłać rodziców dziecka w podróż po świecie, a wraz z innymi potworami wziąć sprawy w swoje ręce i pokazać Małemu, że świat potworów wygląda zupełnie inaczej niż ten serwowany za pośrednictwem telewizji! Historia wydaje się znana i oklepana, jednak w bardzo przyjemny i łatwy sposób dotyka problemów, które dotyczyć mogą każdej rodziny – czy nasze dzieci zawsze muszą być takie, jak tego od nich oczekujemy? Czy jest gdzieś granica poziomu akceptacji? Czy jakakolwiek inność zawsze musi być wytknięta? Czy kochać możemy jedynie wtedy, kiedy ktoś jest taki sam jak my?

Pomimo wielu pytań wciąż jest to kino familijne, które sprawia, że zarówno małe dzieci, jak i dorośli nie będą się nudzili podczas całego seansu – dzieci zobaczą w nim opowieść o małym chłopcu, który chce zostać wampirem, aby upodobnić się do dziadka, zaś dorośli będą mieli okazję dostrzec głębsze prawdy okraszone bardzo dobrą animacją.

Liczne żarty przeplatające się z fabułą sprawiają, że jest to kino lekkie w odbiorze. Nie liczmy jednak na coś specjalnego – większości z prostych, sytuacyjnych żartów nie będziemy pamiętać nawet zaraz po seansie, jednak z pewnością nie będzie to stracony czas. "Hotel Transylwania 2" to idealny film na piątkowy wieczór w kinie. Dla wszystkich.

Zobaczcie zwiastunFilmy

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!