Po grach powstanie też film o wiedźminie w reżyserii Bagińskiego Po grach powstanie też film o wiedźminie w reżyserii Bagińskiego

(© CD Project RED/ materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wreszcie poznaliśmy garść konkretów, dotyczących filmu fabularnego o przygodach Geralta w reżyserii legendarnego już guru animacji - Tomasza Bagińskiego. Powstanie też serial.Jeszcze półtora roku temu Tomasz Bagiński, dopytywany przez dziennikarzy o jakiekolwiek szczegóły jego produkcji "Wiedźmin", ucinał błyskawicznie temat. Potrafił nawet domagać się przy autoryzacji wywiadów wycięcia fragmentu z pytaniem o ten film. Wyglądało to niepokojąco, tak jakby natrafił na jakieś wyjątkowo trudne przeszkody. Dziś możemy uspokoić, bo film powstaje i w dodatku Bagińskiego wesprze hollywoodzkie studio The Sean Daniel Company, znane z takich produkcji jak "Mumia", nowej wersji "Bena-Hura" i serialu "The Expanse".

Jak czy tamy w komunikacie na stronie macierzystego studia Bagińskiego Platige Image, ta amerykańska firma została partnerem przy produkcji filmu o przygodach Rzeźnika z Blaviken. Za kamerą stanie oczywiście Tomasz Bagiński. Nie będzie to dzieło animowane, w czym polski niegdyś nominowany do Oscara artysta się specjalizuje, tylko film z żywymi aktorami. Powstanie na podstawie zbiorów opowiadań Andrzeja Sapkowskiego "Ostatnie życzenie" i "Mniejsze zło". Thania St. John z The Sean Daniel Company pracuje już nad scenariuszem, a ma w tym spore doświadczenie. Wcześniej współtworzyła takie produkcje jak "Grimm", świetny serial "Chicago Fire" i kultowy "Buffy: pogromczyni wampirów". Co więcej, w planach jest też nakręcenie serialu o wiedźmińskim uniwersum.

Film trafi do kin na całym świecie w 2017 roku. Przypomnijmy, że wcześniej - w 2001 r. - produkcję "Wiedźmin" na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego nakręcił Marek Brodzki, a w główną rolę wcielił się Michał Żebrowski. Został on uznany za klapę zarówno przez widzów jak i krytyków. Potem powstał równie nieudany serial telewizyjny.


Hallo

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

dmn (gość)

Kogo byście widzieli w rolach z uniwersum Wiedźmina? Wybieramy z polskich aktorów oczywiście. Choć można stworzyć też dreamteam wybierając z całego świata. Co do pierwotnej obsady mam mocno mieszane uczucia jeśli chodzi o obsadę. Wyobrażenie bohaterów książkowych miałem zgoła inne.