Czy w Wielkopolsce są grzyby? Gdzie iść na grzyby w regionie? Jakie gatunki grzybów jadalnych rosną w twojej okolicy? Sprawdź, co piszą grzybiarze. O efektach grzybobrania 2015 nie zapomnijcie napisać na poznan@naszemiasto.pl.

Grzyby w Poznaniu i okolicy. Jak się okazuje, długo trwająca susza dała się we znaki i trudno o grzyby w lasach okalających stolicę Wielkopolski. Nadzieję dają jednak padające od kilku dni deszcz i mżawka.

- W lesie cisza - nawet ptactwa nie było słychać. Las wysoki igliwie, mech. No i coś tam jest 1 prawy, 2 podgrzybki 1 kozak 1 maślak. Się zastanawiam czy to koniec czy początek małej wysypki w moich okolicach? - pisze grzybiarka z powiatu Poznańskiego.

Doniesienia z ubiegłego weekendu nie są pocieszające. Sucha jak do tej pory jesień przyniosła niemal zerowe zbiory grzybów w powiecie poznańskim.


Gdzie i jak zbierać grzyby - Kilka praktycznych porad od leśników
Podobnie było w powiecie obornickim, szamotulskim, ostrzeszowskim i jarocińskim. - Tragedia, 4 godziny chodzenia w trzy osoby i ani jednego grzyba. Tak jeszcze nigdy nie było - pisze zawiedziona Paula.

Powiat złotowski - podgrzybki i prawdziwki
Grzyby w Wielkopolsce można znaleźć natomiast w powiecie złotowskim. Tu występują podgrzybki i prawdziwki. W okolicach Złotowa grzybiarze zbierają do 50 sztuk grzybów na godzinę.

- Jeszcze parę prawdziwków się uchowało. A po za tym? kilka czerwonych kozaków, miodówek i podgrzybków - mówi Adrian.

Grzyby, jakie występują w powiecie kaliskim to przede wszystkim podgrzybki. Grzybiarze zbierają tam od 10 do 20 grzybów na godzinę. W lasach jest sucho, ale pojedyncze sztuki można znaleźć w mchach i między krzewami jagód.

Okolice Czarnkowa i Trzcianki, czyli Puszcza Notecka to także dobry kierunek na szukanie grzybów. Grzybobranie owocuje tu zbiorami od prawdziwków przez podgrzybki po maślaki i sowy. Można tu uzbierać do 30 grzybów na godzinę.

Źródło: grzyby.pl

Grzybobranie 2015 - Pochwal się swoimi zbiorami!


Zdjęcia grzybów, jakie udało się Wam zebrać w Wielkopolsce możecie wysyłać na adres poznan@naszemiasto.pl lub na nasz profil na facebooku - facebook.com/PoznanNM. Dopiszcie, jakie to grzyby i gdzie były zbierane. Wasze zdjęcia opublikujemy w galerii na naszym mieście.

Grzyby jadalne - jak wyglądają?


Sprawdź, jak rozpoznać grzyby jadalne - zdjęcia i opisyNa każdego kozaka znajdzie się grzybiarz [MEMY]

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Przewodnik

Komentarze (0)

Aby się wypowiedzieć musisz być zalogowany!


Zaloguj się Zarejestruj się

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!