Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym oraz 43. pływackie zawody przez jezioro Błędno [Zdjęcia]

Dorota Michalczak
W sobotę 28 lipca 2018 r, odbyły się zawody pływackie - Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym oraz 43. Pływackie zawody przez jezioro Błędno. W zawodach wystartowało 78 zawodników, w tym zbąszynianie.

Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym oraz 43. Pływackie zawody przez jezioro Błędno
W sobotnie, upalne przedpołudnie, miłośnicy pływania pokonywali wybrane przez siebie dystanse. Udział w zawodach wzięlęły dzieci i młodzież oraz osoby pełnoletnie.

W dystansie rekreacyjnym na 1800 m wystartowało 29 zawodników, natomiast na dystansie głównym na 3000 m 49 zawodników. W tym roku został pobityrekord frekwencji!.

W zawodach niemogło zabraknąć mieszkańcy gminy Zbąszyń. Jako pierwszy linię mety w tej kategorii przepłynął Martin Mataczyna, drugie miejsce wywalczył Burmistrz Tomasz Kurasiński a na trzeciej pozycji uplasował się Przemysław Fleischer.

Na dystansie rekreacyjnym w kategorii open kobiet zwyciężyła Paula Owczarzak z KS Warta Poznań, w kategorii mężczyzn Sławomir Włodarczak – Niezrzeszony Dąbcze.
Na dystansie 3000 metrów najszybsza okazała się Maja Kopańska reprezentująca KS Wartę Poznań, wśród mężczyzn wygrał Daniel Osik z KS Warta Poznań.