(© Jerzy Andrzejewski / Kuria Metropolitalna w Gnieźnie)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Łącząc się w bólu z ofiarami tego kataklizmu zwracam się do wszystkich ludzi dobrego serca o podanie pomocnej dłoni naszym bliźnim poszkodowanym w tej strasznej klęsce żywiołowej - pisze w specjalnym apelu prymas Polski, abp Henryk Muszyński.

Gniezno, 16 stycznia 2010 r.

Apel Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego - Prymasa Polski - o pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Haiti


Drodzy Bracia i Siostry,
tragiczne trzęsienie ziemi nawiedziło środkowoamerykański kraj Haiti. Według pierwszych doniesień zginęło wiele tysięcy ludzi.
Ojciec Święty Benedykt XVI w swoim apelu wezwał wszystkich ludzi do niesienia pomocy ofiarom. Liczy na to, że cały Kościół katolicki włączy się za pośrednictwem swych instytucji charytatywnych w udzielanie najpilniejszej pomocy potrzebującym.

Łącząc się w bólu z ofiarami tego kataklizmu zwracam się do wszystkich ludzi dobrego serca o podanie pomocnej dłoni naszym bliźnim poszkodowanym w tej strasznej klęsce żywiołowej. Ludzie Ci stracili wszystko co mieli – pozbawieni zostali najbliższej rodziny, dachu nad głową i jakichkolwiek środków do życia.
Stąd też zarządzam przeprowadzenie na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w niedzielę dnia 24 stycznia 2010 r. zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych w Haiti.

Zebrane ofiary proszę wpłacić na konto Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej: PKO BP 26 1020 4115 0000 9102 0050 0272 z dopiskiem „Haiti”

Niech przekazana przez nas pomoc będzie świadectwem naszej solidarności z drugim człowiekiem w jego cierpieniu i miłosierdzia wobec bliźniego w potrzebie.

Z serca błogosławię

† Henryk J. Muszyński
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński
Prymas Polski

Wiadomości

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

WIERNY (gość)

;ARCYBISKUPIE APELUJEMY O POMOC STANIEMY Z PUSZECZKAMI I BEDZIEMY ZBIERAC DATKI TYLKO GDZIE WAS ZNAJDZIEMY ZEBYSCIE WRZUCILI;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hugo (gość)

no prosze daj daj daj kosciol katolicki wstydu nie posiada ich skarbce sa przepelnione ale wara od nich najlepiej apelowac do naiwniakow ktorzy od geby odloza a innych wspomoga bo ten co naprawde ma kase to niestety ma wyjebane na wszelkie zlo ktore wokol niego sie dzieje takze haitanczycy na kosciol nie liczcie a co wam pozostaje to modlitwa i wiara w lepsze jutro POZDRO

real (gość)

Gdy 2,3 lata temu, zawaliła się hala targowa w Katowicach, zginęli ludzie, apelowano o wpłaty...Pamietam gołębie, czekające na swoich właścicieli, którzy leżeli pod gruzami...Wysłałem kilkanaście sms-ów na pomoc dla rodzin ludzi , ktorzy zginęli pod gruzami hali...A potem przeczytałem wypowiedz ludzi z Caritasu, którzy powiedzieli: było dużo wpłat, część przekazaliśmy poszkodowanym a część przeznaczyliśmy na cele statutowe! Sorry - to jest obciach!!!
Szukajcie w necie, sprawozdania finansowego Caritas Polska! Nie znajdziecie!!!

pyra (gość)

Każdy wyciąga łapke, najpierw orkiestra świątecznej pomocy, potem na Haiti, następnie na rozbudowe kościoła, na rade rodziców w szkole...wszędzie daje, ale kto mi da?

zyga (gość)

O czym wy ludzie gadacie. To porządny gośc, a kosciół też daje nie maartwcie ssię. Przecież wszyscy jesteśmy kosciołem.

pila (gość)

Prymasie a może zamiast apelować to należałoby pare kilogramów złota wyjąć ze skarbca i wspomóc naród który tak cierpi.Wstyd aby nic nie dać tylko apelować do ludzi o datki a swoje skarby pomnażać do grobu ich nie weżmiecie. Ochyda i żenada

prokal (gość)

do pana Muszyńskiego, aby zaapelował do kleru watykańskiego, by ten przekazał datki na tacę z jednej niedzielnej mszy, na pomoc ludziom dotkniętym tragedią. Ponadto, by kler przekazał 10% ze swoich wynagrodzeń za m-c styczeń 2010 r. z tytułu nauki religii. Jeżeli macie dobre serca to dajcie przykład wszystkim Polakom. Ponadto proponuję panu Muszyńskiemu by swój apel skierował do; ojca przewielebnego Tadeusza Rydzyka i do całej chierarchii kościelnej, w tym do władcóqw Jasnej Góry. Od ludzi Normalnych w tym mnie panu Muszyńskiemu WARAAAA!!!

jan (gość)

"Niech przekazana przez nas pomoc .." - jakos dziwnie to brzmi. Powinno byc - Niech przekazana przez WAS pomoc...Co abp Henryk Muszynski oferuje od siebie, poza "Stąd też zarządzam ...przeprowadzenie....zbiórki...