Syrena Zbąszynek zwyciężyła 2:0

Katarzyna Jąder
Syrena Zbąszynek zwyciężyła 2:0 Foto. Zdzisław Nowak
Syrena Zbąszynek zwyciężyła 2:0 z Koroną Kożuchów w 18 kolejce. Pierwszą bramkę strzelił kapitan drużyny Grzegorz Pijanowski, a drugą Michał Bartnicki. Drużyna zdobyła 3 punkty

W 18 kolejce miejscowi kibice doczekali się pierwszego występu swoich ulubieńców w rundzie wiosennej na własnym stadionie. Od początku meczu gospodarze napierali na bramkę gości. Po jednym z ataków w 10 min. obrońca gości w polu karnym odbił piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny.

Pewnym egzekutorem był kapitan Grzegorz Pijanowski i Syrena objęła w meczu prowadzenie 1:0.
W 13 min. gospodarze wyprowadzili kontrę, po której został sfaulowany Michał Bartnicki tuż przed polem karnym i Grzegorz Pijanowski sam na sam znalazł się z bramkarzem lecz sędzia nie puścił gry dalej, a podyktował rzut wolny. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron gra się wyrównała i goście dążyli do wyrównania. W 62 min. gospodarze przeprowadzili świetny atak,po którym do piłki dopadł Michał Bartnicki i strzałem w lewy róg podwyższył wynik na 2:0. Od tego momentu gospodarze nie grali tak nerwowo, uspokoili grę i do końca meczu wynik nie uległ zmianie.
Syrena wystąpiła w składzie : Bogusław Hoffman - bramkarz, Grzegorz Pijanowski - kapitan, Damian Przepiórka, Kzysztof Mazur, Michał Gurdak, Gracjan Lewicki, Bartosz Sitarz, Karol Wasemann, Michał Bartnicki, Paweł Kamyczek, rezerwa : Jakub Marciniak, Bartosz Jóźwiak, Jakub Gurdak, Tobiasz Adaszak, Aleksander Spychała, Mateusz Dzioch i Konrad Szymański.

Po 18 kolejce Syrena z dorobkiem 15 pkt. zajmuje 14 pozycję w tabeli.
- Innego scenariusza niż wygrana z Koroną, nie braliśmy pod uwagę - mówi kapitan Syreny, Grzegorz Pijanowski. - 3 punkty w tym meczu dawały nam szanse ucieczki na 14-te z 15-tego miejsca w tabeli i doskoczenie do dzisiejszej drużyny gości na 1 pkt.,chociaż tak nie wiadomo, ile drużyn opuści naszą ligę..I tak się stało - 3 pkt.zostały w Zbąszynku, myślę zasłużenie. Mecz szybko się ułożył po naszej myśli,z rzutu karnego zdobyłem bramkę na 1:0..W I połowie miałem jeszcze dwie sytuacje zamienić na bramki i do przerwy zamiast 1:0 była by trójeczka i było by po meczu..W drugiej połowie mimo kilku szans,zdobyliśmy tylko 1 bramkę-ale ona pozwoliła nam na kontrolowanie meczu do końca..

Przed meczem uroczyście uhonorowano bramkarza Bogusława Hoffmana, który obchodził 30 rocznicę kariery piłkarskiej.

Syrena Zbąszynek zwyciężyła 2:0. Zobacz zdjęcia!