Konkurs recytatorski "Nadobrzanka"
W dniach 12 i 13 marca 2014 roku w Zbąszyńskim Centrum Kultury odbył się Konkurs Recytatoski "Nadobrzanka". Jury w składzie Barbara Kostyra (kierownik Biblioteki Publicznej w Zbąszyniu), Lidia Kurzawowa (aktorka, pracownik dydaktyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego) oraz Katarzyna Jopek (muzyk i pedagog), oceniało jasność i technikę wypowiedzi, dobór repertuaru jak również ogólny wyraz artystyczny.
Konkurs Recytatorski – kategoria 4 – 5 lat
W eliminacjach wzięło udział 24 uczestników, przyznano następujące nagrody.
I miejsce – Marita Wróblewska – Przedszkole Niepubliczne Strzyżewo
I miejsce – Oliwia Obst – Przedszkole w Zbąszyniu
II miejsce – Olaf Wrzaskowski – Przedszkole w Nądni
II miejsce – Wojciech Walkowiak – Przedszkole w Stefanowie
III miejsce – Martyna Prządka – Przedszkole Nowa Wieś Zbąska
III miejsce – Maja Kaczmarek – Przedszkole w Zbąszyniu
Wyróżnienia – Łucja Wachowska (Przedszkole Niepubliczne Strzyżewo), Nadia Raczkowiak (Przedszkole Prywatne „Lipowy Zakątek”), Agata Marchewka (Przedszkole w Stefanowie), Teresa Zawadzińska (Przedszkole w Chrośnicy).
Konkurs Recytatorski – kategoria klasy zerowe
W eliminacjach wzięło udział 12 uczestników, przyznano następujące nagrody.
I miejsce – Jakub Piechowiak – Przedszkole Niepubliczne Strzyżewo
I miejsce – Zuzanna Chwałkowska – Przedszkole w Zbąszyniu
II miejsce – Wiktoria Napierała – Przedszkole w Zbąszyniu
II miejsce – Blanka Głódź – Przedszkole w Zbąszyniu
III miejsce –Natalia Rokoszewska – Przedszkole w Zbąszyniu
III miejsce – Maja Kaczmarek – Zuzanna Ganczarek – Przedszkole w Zbąszyniu
Wyróżnienia – Wiktoria Kromska (Przedszkole w Nowej Wsi Zbąskiej), Maja Chojnacka (Przedszkole w Zbąszyniu), Maja Grobys (Przedszkole w Zbąszyniu).
Konkurs Recytatorski – kategoria klasy I-III
W eliminacjach wzięło udział 20 uczestników, przyznano następujące nagrody.
I miejsce – Nicola Cygan – SP w Łomnicy
I miejsce – Łukasz Piątek – ZSP w Zbąszyniu
II miejsce – Ewa Wiktoria Woźniak – NSP w Strzyżewie
II miejsce – Anastazja Młodystach– NSP w Strzyżewie
III miejsce –Julia Łata – ZSP w Zbąszyniu
III miejsce – Martyna Jędrzejczak – ZSP w Nądni
Wyróżnienia – Mikołaj Bok (ZSP w Przyprostyni), Zuzanna Brambor ( ZSP w Chrośnicy) Anna Kędzierzyńska (SP w Łomnicy)
Konkurs Recytatorski – kategoria klasy IV - VI
W eliminacji udział wzięło 12 uczestników, przyznano następujące nagrody.
I miejsce - Alica Gajdecka - ZSP Zbąszyń
I miejsce - Zuzanna Juś - ZSP Nądnia
II miejsce - Jagoda Piechowicz - NSP Strzyżewo
II miejsce - Natalia Ciążyńska - NSP Strzyżewo
III miejsce - Patrycja Niemiec - ZSP Nądnia
III miejsce - Aleksandra Wachowska - ZSP Zbąszyń
Wyróżnienia - Marcin Loba (NSP Strzyżewo i Kinga Waszkowiak (ZSP Zbąszyń).
Konkurs Recytatorski – kategoria Gimnazjum
W eliminacji udział wzięło 18 uczestników, przyznano następujące nagrody.
I miejsce - Grzegorz Piątek - Gimnazjum Zbąszyń
I miejsce - Natalia Pruszkowska - Gimnazjum Zbąszyń
II miejsce - Marta Winiarz - Gimnazjum Zbąszyń
II miejsce - Daria Kropp - Gimnazjum Zbąszyń
III miejsce - Robert Bielaszewski - Gimnazjum Zbąszyń
III miejsce - Agnieszka Ratajczak - Gimnazjum Chrośnica
Wyrożnienia - Kinga Brumma (Gimnazjum Zbąszyń) i Julia Kubicka (Gimnazjum Zbąszyń).
Konkurs Recytatorski – kategoria szkoły ponadgimnazjalne
W eliminacji udział wzięło 11 uczestników, przyznano następujące nagrody.
I miejsce - Żaneta Poznańska - ZS 1
II miejsce - Aleksandra Piskorska - ZS 1
III miejsce - Daniel Waga - ZS 1
Wyróżnienia - Natalia Rybak i Alicja Maciejewska (ZS nr 2)
Nagrody w kategorii Poezja śpiewana - Maria Nowotnik (Gimnazjum Chrośnica), Magda Mochort (Gimnazjum Chrośnica), Zuzanna Weber (ZS nr 1), Ewelina Mikołajczyk (ZS nr 1), Paulina Kwiatkowska (ZS nr 1).
Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?