Na skrzynki wielu internautów znów trafiają fałszywe maile z Allegro. Tym razem atakujący próbują wyłudzić dane z dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy. Uwaga, nie dajcie się oszukać!

Atakujący podszywają się pod adres: powiadomienia@allegro.pl. Internauci otrzymują wiadomość, że ich konto zostało tymczasowo zawieszone. Żeby je odblokować, użytkownik musi wysłać kopię ważnego paszportu, dowodu osobistego lub prawa jazdy, a także dostarczyć swoje zdjęcie.

Adresaci fałszywych maili z Allegro tłumaczą, że to rutynowe działania związane z poprawieniem bezpieczeństwa serwisu i proszą o wysłanie danych na adres: allegro-weryfikacja@mail15.com.Nie dajcie się oszukać. Fałszywe maile z Allegro zawierają sporo literówek. Zdarza się, że sa wysyłane także do osób, które... nie posiadają konta w serwisie Allegro.

ZOBACZ TAKŻE: Cyberprzestępczość - Ofiarami hackerów padają serwisy aukcyjne, banki i prywatne osoby
Sprawdź - Poszukiwani przez wielkopolską policję:

Więcej informacji z policyjnych kartotek TUTAJ


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!