Zostały jeszcze tylko cztery miejsca w turnieju finałowym Euro 2016. Osiem drużyn ma wciąż szansę pojechać do Francji.

Do Euro 2016 zakwalifikowała się Francja (jako gospodarz), osiemnaście drużyn, które w dziewięciu grupach zdobyły 1. lub 2. miejsce oraz Turcja (drużyna, która ma najlepszy bilans spośród zespołów z 3. miejsc).

Pozostałe reprezentacje, które zakończyły eliminacje na trzecim miejscu w grupie zagrają w listopadzie w spotkaniach barażowych. Losowanie par play-off odbędzie się 18 października o godzinie 12.20 w Nyonie. Pierwsze spotkania barażowe zaplanowano między 12 a 14 listopada, a rewanże od 15 do 17 listopada.

Do Francji pojedzie drużyna, która będzie lepsza w dwumeczu. W przypadku remisu, decyduje przewaga bramki na wyjeździe. Jeśli oba spotkania zakończyły się identycznym wynikiem, wtedy czeka nas dogrywka (tam również decyduje bramka na wyjeździe), a jeśli ona nie przyniesie rezultatu, to będą decydować rzuty karne.

Uczestnicy meczów barażowych: Bośnia i Hercegowina, Dania, Węgry, Norwegia, Irlandia, Słowenia, Szwecja, Ukraina.

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!