Dofinansowanie do podręczników z programu "Wyprawka szkolna"

Drastyczne wydatki przed pierwszym dzwonkiem szkolnym: książki, zeszyty, nowy plecak. To jeszcze nie wszystko. Uczniowie z biedniejszych rodzin, mogą ubiegać się o dofinansowanie z programu "Wyprawka szkolna".

Czy 2000 zł na wyprawkę szkolną, dla trójki dzieci wystarczy?
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Czy 2000 zł na wyprawkę szkolną, dla trójki dzieci wystarczy? (© Dorota Michalczak)

Koszt zakupu podręczników z roku na rok wzrasta
To spory wydatek, zwłaszcza dla rodzin wielodzietnych. Czym dziecko starsze, tym koszt podręczników jest wyższy. Za podręczniki do klas I-III średnio zapłacimy od 300 do 350 zł. Wyposażenie gimnazjalisty klasy I łącznie z książkami do nauki języków obcych, to wydatek w granicy 550 zł.

W lepszej sytuacji są licealiści z I i II klasy, ponieważ większość niezbędnych do nauki podręczniki mogą odkupić od starszych kolegów. Jednak nie zrobią tego uczniowie liceów kl. II. Koszt zakupu podręczników uzależniony jest w dużym stopniu od szkoły, do której uczęszcza dziecko, oraz wydawnictwa. Uczniowie z biedniejszych rodzin mogą ubiegać się o dofinansowanie z programu "Wyprawka szkolna".

Zainteresowani muszą zwrócić się do szkół, tam też otrzymają potrzebne informacje, oraz odpowiednie druki do wypełnienia. W tym roku rząd przeznaczy na dofinansowanie kosztu zakupu podręczników prawie 180 mln zł. Pozwoli to na objęcie pomocą ponad 575 tys. uczniów.

Czytaj więcej: Wiadomosci24.pl
∨ Czytaj dalej

Komentarze (1)

avatar
avatar
wacek (gość)

550 zł do I gimnazjum? Co za idiota to napisał! Chyba za kpl. do języków obcych +zeszyty.

Wybierz kategorię