Wieść o chorym Jasiu błyskawicznie rozeszła się w powiecie świebodzińskim i całym województwie. Także w ramach tej akcji 11. marca w Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp. odbył się koncert charytatywny.

Dąbrówka Wielkopolska. Koncert charytatywny dla chorego trzylatka - „Serce dla Jasia”

Już na długo przed rozpoczęciem koncertu na sali zabrakło wolnych miejsc. Tak duże zainteresowanie - to wyraz poparcia dla akcji, zainicjowanej przez Grupę nieformalną "Wiesioło" wraz z Sołectwem Dąbrówka Wielkopolska.

„Mały chłopiec nie powinien walczyć o życie.
Powinien się śmiać, bawić, rozrabiać, a nie leżeć na onkologii, w otoczeniu dzieci, które odchodzą. Mały chłopiec nie powinien umierać! Mój synek, Jaś, nie skończył jeszcze trzech lat, a toczy najważniejszy bój w swoim krótkim życiu. Walczy z rakiem - neuroblastomą IV stopnia. Żeby wyzdrowieć, konieczna jest immunoterapia. Niestety, w naszym kraju nierefundowana. Jako ojciec zrobię wszystko, żeby moje dziecko wygrało tę walkę.

Walka z neuroblastomą trwa, a dzięki Wam Jaś będzie mógł ją zakończyć immunoterapią przeciwciałami ANTY-GD2. Terapia da chłopcu maksymalną szansę na pokonanie nowotworu i zmniejszy ryzyko, że potwór wróci" - mówili będący na sali rodzice Jasia Twardowskiego z Kupienina (gmina Świebodzin).

Tylko dzięki temu mamy szansę pokonać straszną chorobę… Ale tu pojawiają się schody - leczenie to nie jest refundowane przez NFZ! Jako rodzice musimy sami zapłacić cenę za życie naszego dziecka.
ponad 1 000 000 zł.


Koncert porowadził prezenterski duet Bożena Jędrzejczak i Marek Pych.

W koncercie wystąpili: miejscowy zespół muzyczny A.I.M.,miluścińscy z przedszkola oraz uczniowie Szkoły Podstawowej. zespół kozlarski z Ludowego Ogniska Muzycznego,Zespół Śpiewaczy „Dąbrowszczanka" oraz „Kabaret Klakoty". Najmłodszych oraz tych troszkę starszych zaproszono na wspaniałe przedstawienie teatralne „Calineczka". W przerwach prowadzono licytacje przeróżnych atrakcyjnych przedmiotów. Przygotowano przepyszne smakołyki oraz kiełbaski z grilla.

Możesz wesprzeć akcję - T U T A J


Choć milion złotych już uzbierano na prośbę taty Jasia zbiórka będzie otwartą jeszcze kilka dni - dodatkowo zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leki i rehabilitację Jasia oraz pomogą innemu dziecku Krystianowi, który także walczy o życie.
Mieszkańcy Dąbrówki Wlkp. dopisali i koncert okazał się dużym sukcesem. Całość dochodu ze wszystkich aktywności przekazana będzie wprost na konto skarbonki na stronie: www.siepomaga.pl.

Dzięki ludziom dobrej woli uda się więc pomóc nie jednemu, a dwóm chłopcom.


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacjiRadosław Majdan o działalności charytatywnej: Rak to dżuma XXI wieku

Źródło:przeAmbitni.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!