Pożar jaki powstał w sobotę rano na terenie firmy Wexpol, zajmującej się recyklingiem odpadów został opanowany, głównie za sprawą użycia ciężkiej piany gaśniczej i odcięcia płonących śmieci od dostępu powietrza. Obecnie w akcji bierze udział 60 strażaków zawodowych i ochotników.

Dąbrówka Wlkp. Dogaszanie hałdy śmieci

Pożar jaki powstał w sobotę rano na terenie firmy Wexpol, zajmującej się recyklingiem odpadów został
Nadal kłęby dymu zawierające toksyny unoszą się nad okolicą. Unoszący się w górę biały dym to głównie efekt parowania wody, którą intensywnie w ilości 25 000 litrów na godzinę wylewa się na hałdę śmieci.Dogaszanie pożatu może trwać jeszcze przez tydzień.

Nadal nie są znane przyczyny wybuchu pożaru.
Burmistrz Gminy Zbąszynek wiesław Czyczerski w dniu 20 września br.wydał komunikat, w którym informuje, że o godz. 18:00 odbyło się kolejne posiedzenie Sztabu Kryzysowego w sprawie pożaru w firmie WEXPOOL. Po analizie sytuacji Sztab podjął decyzję o rozszerzeniu ewakuacji mieszkańców Dąbrówki Wlkp. o dobrowolną ewakuację ul. Piastowskiej oraz Poznańskiej: od linii torów do skrzyżowania z ul. Piastowską. Do każdej posesji dotrze patrol Policji wraz z przedstawicielem Burmistrza Zbąszynka, w celu poinformowania o sposobie przeprowadzenia ewakuacji. Miejscem docelowej ewakuacji będzie internat Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Kolejowej w Zbąszynku.
Przewiduje się możliwość wprowadzenia obowiązkowej ewakuacji z ww. obszaru po przeprowadzeniu w dniu dzisiejszym badań spektrometrycznych powietrza.
Prosi mieszkańców o przygotowanie się do ewakuacji w trybie nakazowym.

Zobacz także

Pożar śmieci na terenia Wexpoolu

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

łysy (gość)

to prawda że burmistrz Zbąszynka albo jego zastępcą zostali pobici na zebraniu w Dąbrówce?

Df (gość)

Zamknąć Wexpool w trybie natychmiastowym. Skandal ze takie coś jeszcze istnieje. To nie punkt utylizacji śmieci ale zwykłe składowisko.

ff (gość)

Ty sie przymknij bo jakby ci do ryja robale wchodzily w nocy ciekawe czy bys byl/a taki swiety? Dobrze ze ktos wpadl na ten pomysl bo brak słow

A (gość)

Wy wogole nie macie pojecia co piszecie!!!!!! Robactwo a pozar to chyba roznica co? Jak tam ludzie z Dabrowki pracowali to nikt buzi nie otwieral a teraz nagle wszystko im przeszkadza!! Podlosc ludzka nie zna granic