Dwóch światowej klasy zawodników rowerowych – Szymon i Dawid Godziek w przerwie między startami wzięli udział w projekcie Piano Ride.

Ponad trzystumetrowy tor dirtowy stał się podłożem dla realizacji projektu, który połączył dwa zgoła odległe światy - muzykę klasyczną i sport rowerowy. Został on zaprojektowany i zbudowany w taki sposób, aby przejazd po nim odzwierciedlał pełną dynamiki i dramaturgii Etiudę Rewolucyjną Chopina. Tor, zainspirowany twórczością jednego z najwybitniejszych kompozytorów, mógł zostać przetestowany jedynie przez najlepszych polskich zawodników rowerowych: Szymona “Szamana” Godźka (Freestyle MTB) oraz Dawida “Szamanka” Godźka (BMX Park i BMX Dirt). Bracia tworzą najlepiej rozpoznawalny duet rowerowy w Polsce i na świecie. Szymon osiąga sukcesy na najważniejszych światowych zawodach MTB, zaś Dawid jest najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem freestyle BMX.

W ramach projektu Piano Ride bracia wykonali synchroniczny przejazd spójny z dynamiką utworu Chopina. Muzyczne akcenty podkreślali trikami rowerowymi, a główna część przejazdu została sfilmowana jako master shot, czyli jedno pełne ujęcie całej sceny.

Chodzi o to, żeby dwóch zawodników znajdowało się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. Tak, żeby się doganiali i równocześnie skakali lub też skakali w odpowiedniej odległości od siebie w zależności od akcentów muzycznych utworu Chopina - tłumaczy Jan “Elvis” Kiliński, budowniczy toru.

Przejazdem dyryguje jurorka konkursów tanecznych (m.in. “Got to Dance. Tylko taniec”), choreograf i tancerka – Anna “YouYa” Jujka. Akompaniament zawodnikom zapewnił znany z nietypowych kolaboracji muzycznych pianista, producent i DJ – Steve Nash. Łączenie muzyki klasycznej z pozoru odległymi dziedzinami to jego specjalność. Wspólnie z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną i 9 najlepszymi polskimi DJ’ami stworzył projekt “Steve Nash & Turntable Orchestra”, w którym turntablism wykorzystywany jest na równi z klasycznymi instrumentami.

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!