Ponad 360 policjantów z Wielkopolski w lasach Borówca pod Poznaniem poszukiwało i ścigało dwóch zbiegów. Na szczęście to były tylko ćwiczenia.

Borówiec: Policjanci z Wielkopolski poszukiwali dwóch zbiegów
Ćwiczenia policyjne dla grupy ponad 360 policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu oraz funkcjonariuszy z Nieetatowych Pododdziałów Policji zostały przeprowadzone 28 października w podpoznańskim Borówcu.

- Scenariusz ćwiczeń przewidywał pościg za dwoma przestępcami, którzy próbowali się ukryć w terenach leśnych - relacjonuje Maciej Święcichowski z zespołu prasowego poznańskiej policji. - Poszukiwani posiadali broń palną, a podczas swojej ucieczki zranili również przypadkowe osoby spacerujące po lesie. Poszkodowanym należało udzielić pierwszej pomocy i wezwać służby medyczne. Scenariusz kończył się odnalezieniem i schwytaniem zbiegów.

Policjanci trenowali takie działania, by podczas prawdziwych sytuacji poszukiwawczych lub pościgowych działać sprawnie. Zadaniem dowódców było skuteczne koordynowanie akcji.

- Kluczem do sukcesu jest właściwa organizacja dowodzenia, trafna ocena zastanej sytuacji oraz precyzyjne wydawanie rozkazów i poleceń podległym sobie funkcjonariuszom - dodaje Święcichowski.

ZOBACZ TAKŻE: Poznań - Ratował marihuanę z płonącego domu [ZDJĘCIA]

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zdegustowany75 (gość)

Dzisiaj przeczytałem na stronie policji śremskiej, że komendant obchodził 50 -lecie. W godzinach pracy takie imprezy? Z naszych podatków? Po to jest policja? Wstyd... To jest informacja na stronę internetową?

Wojtek (gość)

Komuna się skończyła ale widzę sprzęt w policji nie, co to są za hełmy na głowach? Czy na prawdę policji nie stać na lepszy sprzęt, Wstyd, nie dość że przed niczym nie chronią to jeszcze źle wyglądają.