43. Biesiada Koźlarska w Zbąszyniu rozpoczęła się w 29 września, konkursem na Młodego Muzyka Ludowego. O godz. 18.00 dalszy ciąg besiadowania, Na scenie zaprezentował się Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Tuchlińskie Skrzaty". Co działo się jeszcze? Czytaj!

43.Biesiada Koźlarska - pamięci Antoniny Woźnej

Impreza rozpoczęła się w piątek w Filharmonii Folkloru Polskiego. W godzinach popołudniowych odbyły się przesłuchania konkursie na Młodego Muzyka Ludowego.

Film o Antonine Woźnej
O godz. 18.00 odbyła się prelekcja filmu zrealizowanego przez młodzieżową grupę filmową z liceum Garczyńskiego pt. „ W głębi duszy coś nam gra – filmowa historia o Antoninie Woźnej”. Otwarto wystawę poświęconą twórczyni Zespołu Regionalnego „Wesele Przyprostyńskie” Następnie widowni zgromadzonej w auli FFP zaprezentował się Dziecięcy Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Tuchlińskie Skrzaty". Na zakończenie piątkowego dnia ogłoszono wyniki

Wyniki konkursu plastycznego
III konkursu plastycznego „Kontynuujemy tradycję” pod hasłem „Wesele w Regionie Kozła”, ogłoszonego przez bibliotekę publiczną w Zbąszyniu. Na konkurs wpłynęło prac z 11 szkół Regionu Kozła.. Koordynatorką konkursu jest Magdalena Rożek, starszy bibliotekarz w Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu, miłośniczka ludowej tradycji, propagatorka folkloru Regionu Kozła.
Jury w składzie: Piotr Muszalski (prof. nadzw. UAP, prodziekan Wydziału Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu), Krzysztof Rożek (realizator filmowy, od lat 90. współpracuje przy organizacji zbąszyńskich biesiad koźlarskich, z zamiłowania artysta - malarz) i Wojciech Winiarz (kierownik artystyczny zespołu folklorystycznego „Wesele Przyprostyńskie”) oceniło prace plastyczne i wyłoniło laureatów i wyróżnionych.
Nagrody wręczone zostaną podczas 43. Biesiady Koźlarskiej w Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu. Konkurs plastyczny "Kontynuujemy tradycję" wsparło Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła".
Zapraszamy wszystkich laureatów i narodzonych w piątek 29 września do Filharmonii na godz. 19.00. Wtedy, podczas Biesiady Koźlarskiej, nastąpi uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przez organizatorów konkursu.

Kategoria klasy I-III - laureaci
Natasza Kaczmarek (Zbąszyń), Hanna Kotlarska (Siedlec), Gabriela Sołtysik (Łomnica)
Wyróżnienie:
- Maja Brychcy (Łomnica)
- Agata Przybyła ( Siedlec)
- Tomasz Brambor (Przyprostynia)
- Magdalena Jankowiak (Przyprostynia)

Kategoria klasy IV-VI - laureaci
Karolina Łochowicz (Dąbrówka Wlkp.), Patrycja Olech (Zbąszyń), Roksana Śmiałek (Przyprostynia)
Wyróżnienie:
- Alicja Nowak (Zbąszyń)
- Klaudia Olejniczak (Zbąszyń)
- Jędrzej Łuszcz ( Zbąszyń)

Kategoria klasy gimnazjalne ( w tym klasa VII) - laureaci
Julia Światłowska (Chrośnica), Aneta Tratwal (Zbąszynek), Amelia Woźna (Strzyżewo)
Wyróżnienie:
- Nikola Dzioch (Zbąszyń)
- Weronika Brambor (Chrośnica)
- Agnieszka Bok (Chrośnica)
- Zuzanna Panek (Chrośnica)
Wystawa prac nagrodzonych odbędzie się w Restauracji "Pub Stara Piwnica" (na Rynku w Zbąszyniu) i w kawiarni "Kawka" (ul. 17 stycznia 1920 r. - naprzeciw Filharmonii).

Pierwszy dzień wydarzenia zakończyła degustację potraw regionalnych przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Przyprostyni oraz muzykowanie i śpiew ludowy.
Zobacz fotorelację z konkursu na

Młodego Muzyka Ludowego
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!